آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو

دکلره پایه 10

آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو در دوره‌ های مربوط به صافی و کراتین انجام می‌ شود. امروزه مهارت کراتین یکی از مهارت‌ های پرطرفدار برای هنرجویان زیبایی محسوب می‌ شود و اکثر هنرجویان دوست دارند که با یادگیری این مهارت بتوانند در لاین مربوط به کراتین و صافی مشغول به فعالیت شوند و به درآمد بالا برسند.

از آنجایی که جلوه ی زیبای موها و صافی آن ها به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌ کند، اکثر افراد دوست دارند که با انجام صافی یک تغییر جالب در چهره ی خود ایجاد کنند و وز و آسیب موهای خود را برطرف کنند و کراتین یکی از بهترین راه‌ ها برای این اهداف می‌ باشد.

در واقع کراتین ضمن اینکه موها را صاف، درخشان و زیبا می‌ کند، آسیب‌ های مو را هم تا حد زیادی از بین می‌ برد. یعنی کسانی که موهای آسیب دیده در اثر دکلره، سوختگی و…  دارند، با کراتین می‌ توانند این آسیب‌ ها را به صورت حداکثری از بین ببرند. تمام این عوامل در کنار هم باعث شدند که خدمات کراتین جزو خدمات محبوب قرار بگیرند. در نتیجه هنرجویانی که این مهارت را بیاموزند،  می‌ توانند برای این خدمات پرطرفدار اشتغال‌ زایی موفقی داشته باشند.

آدرس ما: خیابان ستارخان، مابین شادمهر و بهبودی، روبروی برج های ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

آموزش کراتینه مو در آموزشگاه زیبایی

آموزش صافی و کراتین مو در آموزشگاه زیبایی هم قابل انجام است. در گذشته مهارت‌ های آرایشگری و پیرایشگری در محیط آرایشگاه و به صورت محدود انجام می‌ شد. اما امروزه آموزشگاه‌ های زیبایی متعددی تاسیس شده‌ اند که دوره‌ های پرباری را در رابطه با مهارت‌ های آرایشگری و پیرایشگری برگزار می‌ کنند. یکی از این دوره‌ ها دوره آموزش صفر تا صد صافی و کراتینه مو می‌ باشد.

در بین آموزشگاه‌ های متعددی که در سطح کشور و به ویژه استان تهران وجود دارند،  آموزشگاه سمیه بانو یکی از بهترین آموزشگاه‌ آرایشگری در تهران است که به برگزاری این دوره می‌ پردازد.  مدرسین مشغول در این آموزشگاه دارای تجربه و مهارت بسیار بالا هستند و بر اساس متد روز دنیا فرایند آموزش کراتین را به هنرجویان انجام می‌ دهند تا بدین ترتیب مراجعه به این آموزشگاه گسترش زیادی پیدا کند.

با شرکت در دوره آموزش کراتین آموزشگاه سمیه بانو یک هنرجو می تواند به یک کراتین کار حرفه ای و متخصص تبدیل شود. زیرا همه ی مراحل کراتین با جزئی ترین نکات در این آموزشگاه به هنرجویان مبتدی آموزش داده می شوند. پس برای آموزش کراتین و صافی و احیای مو در تهران، بدون شک انتخاب سالن تخصصی سمیه بانو می تواند هوشمندانه باشد. 

 

آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو

مراحل انجام کراتینه مو به ترتیب

طی یادگیری کراتین، هنرجویان با مراحل این کار به ترتیب و به صورت تئوری و عملی آشنا می شوند. آشنایی با این مراحل، به انجام کراتین حرفه ای و بدون خطا منجر خواهد شد. به همین منظور در ادامه به این مراحل خواهیم پرداخت و هر یک را به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم. 

شستشوی موها با شامپوی مخصوص قبل از کراتین (ضد پسماند)

اولین مرحله برای شروع آموزش صافی و کراتینه مو، شستن موها با شامپوی مخصوص می باشد. این شامپو ها که با نام شامپوی ضد پسماند هم شناخته می شوند، کمک می کنند تا اثر هرگونه آلودگی، چربی و… از روی سطح مو زدوده شود. علاوه بر این، به باز شدن فولیکول مو و جذب بهتر مواد کراتین در مراحل بعدی منجر خواهد شد. 

خشک کردن موها پس از شستشو، برای کراتینه

بعد از شستشوی دقیق موها با شامپوی مخصوص، با باد ملایم یا گرم سشوار مو ها به صورت یکنواخت خشک می شوند. لازم به ذکر است که لزومی ندارد حتما در این مرحله، مو به صورت صد در صد خشک شود و خشکی 90 درصدی موها نیز قابل قبول است و بهتر است که کمی از نم، روی سطح مو باقی بماند. بدین ترتیب اثر مواد کراتینه روی مو به بیشترین حد خود خواهد رسید. 

دسته بندی کردن موها هنگام انجام فرایند کراتین

مرحله ی سوم که نیاز به دقت  و ظرافت زیادی هم دارد، مرحله ی دسته بندی کردن موها می باشد. این دسته بندی، به منظور مواد گذاری انجام می شود. این کار به ایجاد نظم بهتر و انجام مواد گذاری دقیق تر منجر خواهد شد. استفاده از شانه ی نظم دهنده در این مرحله می تواند مفید و موثر باشد.

مواد گذاری کراتینه

یکی از مراحل مهم برای آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو مواد گذاری می‌ باشد که با استفاده از یک براش مخصوص انجام می‌ شود. فاصله ی بین مواد تا ریشه ی مو باید ۱ تا یک و نیم سانتی‌ متر باشد. یعنی به هیچ عنوان مواد کراتین نباید به ریشه ی مو برخورد کند. زیرا این کار باعث ضعیف شدن ریشه و ریزش مو خواهد شد.

میزان حجم مواد برای هر دسته از مو باید تا حدی باشد که تمام تارها به آن آغشته شوند و هیچ تاری بدون مواد باقی نماند. بهتر است که مواد گذاری با حرکت دست از بالا به پایین انجام شود.

بعد از اینکه تمام تارهای مو به مواد آغشته شدند موها باید زیر یک کلاه پلاستیکی جمع شوند و حدود ۵۰ دقیقه استراحت کنند تا مواد به خوبی جذب تارهای مو شوند.

شناخت مواد مرغوب و با کیفیت کراتینه یکی از مهم‌ ترین نکاتی است که کراتین کاران باید به آن توجه کنند.

اگر آموزش صافی دائم مو  را در آموزشگاه سمیه بانو پشت سر بگذارید طی این دوره با بهترین برندهای ایرانی و خارجی تولید کننده کراتین آشنا می‌ شوید تا در روند کار خود از آن ها استفاده کنید.

سشوار بعد از مواد گذاری کراتینه

سشوار کشی بعد از مواد گذاری انجام می‌ شود.  در این مرحله باید کلاه را از روی سر بردارید و بدون اینکه موها را شستشو دهید با کمک سشوار خشک کنید.

 هدف اصلی از این مرحله خشک کردن مو نیست بلکه گرمای سشوار به تثبیت مواد کراتینه روی موها کمک می‌ کند و باعث می‌ شود که کراتین روی مو باز شود و صافی ماندگاری بیشتری داشته باشد.

اتو کشی، مهمترین مرحله کراتین!

اکنون به یکی از مهمترین مراحل کراتین می‌ رسیم که اتو کشی می‌ باشد. گرمای بالای اتو باعث می‌ شود که مواد کراتین به عمق فلس مو نفوذ کنند و تاثیر بسیار بالایی داشته باشند.

برای انجام اتوکشی به بهترین شکل ممکن، باید موها به دسته‌ های باریک تقسیم شوند و فرایند اتو کشی از بالا به پایین انجام می‌ شود.  معمولاً هر دسته از مو حدود ۵ بار باید اتو کشیده شود.

 سرعت عمل کراتین کار در این مرحله حائز اهمیت است. سرعت نه باید خیلی سریع باشد و نه خیلی آرام. زیرا سرعت آرام باعث ایجاد سوختگی روی تارهای مو و آسیب مو می‌ شود و سرعت سریع هم کارایی مرحله اتوکشی را کاهش خواهد داد.

اگر موهای مشتری شما بیش از اندازه فر و مجعد می‌ باشد می‌ توانید تعداد اتوکشی هر دسته را به ۸ بار هم افزایش دهید. اما دقت کنید که هیچ آسیبی به مو وارد نشود و مو دچار سوختگی نشود.

شستشوی مو

برخی از مواد کراتین نیاز به قرنطینه دارند که پس از سه روز باید شستشو شوند. اما امروزه مواد جدید کراتینه احتیاجی به قرنطینه ندارند بعد از اتمام فرآیند اتوکشی موها شستشو داده شده و با استفاده از باد ملایم سشوار خشک می‌ شوند تا مراحل کراتین به اتمام برسد. در این مرحله موها به حالت کاملا لخت و براق در می آیند. 

روش برگزاری دوره آموزشی کراتین مو

روش برگزاری دوره آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو با توجه به آموزشگاهی که انتخاب می‌ کنید، متفاوت است. اگر انتخاب شما آموزشگاه معتبر سمیه بانو باشد، می‌ توانید به صورت آنلاین یا حضوری در دوره شرکت کنید زیرا دوره‌ های این آموزشگاه قابلیت برگزاری به صورت آنلاین و حضوری را دارا هستند. تا کسانی که نمی‌ توانند در کلاس‌ ها حاضر شوند محدودیتی نداشته باشند.

لازم به ذکر است که مدرک نهایی دوره که مدرک معتبر فنی و حرفه‌ ای می‌ باشد هم برای هنرجویان دوره آنلاین و هم برای هنرجویان دوره حضوری مشترک است که به همه ی آن ها اعطا خواهد شد.

سخن آخر

حس خوب درمان موهای سوخته شده و وز، متعلق به کراتین کارانی می باشد که بتوانند دوره آموزش صفر تا صد صافی و کراتین مو را با موفقیت پشت سر بگذارند. این دسته از کراتین کاران، قطعا می توانند جلوه ی بسیار زیبایی روی موهای وز و آسیب دیده ایجاد کنند و در جهت جلب رضایت مشتری، تخصص خود را ادامه دهند. در همین راستا هم آموزشگاه تخصصی و زیبایی سمیه بانو بهترین دوره ها را برای افراد مستعد و علاقمند برگزار می کند. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)