کاشت ناخن در تهران

کوتاهی مو مدل مصری

کوتاهی مو مدل مصری یکی از کوتاهی‌ های محبوب به شمار می‌ آید که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است و در بین بانوان و دختر ها افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند مدل موهای خود را به این صورت در بیاورند.

 در واقع کوتاهی مو یکی از راه‌ های جذاب برای ایجاد تنوع در چهره به حساب می‌ آید و این موضوع باعث شده است که روز به روز بر تعداد مدل‌ های مربوط به کوتاهی مو نیز افزوده شود و هر سری مدل‌ های جدید تری روی کار بیایند.

 اما برخی از مدل‌ های کوتاهی مو زمانبندی خاصی ندارند و همیشه مد روز هستند و طرفداران خاص خود را نیز دارند. در این میان مدل مو مصری یکی از همین مدل‌ های کوتاهی مو به حساب می‌ آید. اگر دوست دارید که این نوع از کوتاهی را بدون خطا و به صورت کاملاً عالی روی موهای خود تجربه کنید، پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً در انتخاب سالن زیبایی و فردی که این کار انجام می‌ دهد دقت داشته باشید.

سالن زیبایی سمیه بانو یکی از سالن‌ های زیبایی معتبر در تهران می‌ باشد که خدمات مربوط به زیبایی و پیرایش را ارائه می‌ دهد و یکی از همین خدمات کوتاهی مو با مدل‌ های مختلف طبق نظر مشتری می‌ باشد.

مدل موی مصری چیست؟

کوتاهی مو مدل مصری یکی از قدیمی‌ ترین مدل‌ های کوتاهی به شمار می‌ آید که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مورد استقبال واقع شده است. بانوان مصر باستان با این مدل از کوتاهی از همان زمان‌ های دور به عنوان الهه زیبایی شناخته می‌ شدند و حتی شخصیت‌ های معروف مصری نیز با این مدل مو شناخته شده‌ اند.

 در این مدل از کوتاهی جلوی موها به صورت چتری می‌ باشند و بلندی کناره‌ های مو تا زیر گوش یا روی شانه‌ ها می‌ رسد. این مدل که یکی از مدل های قدیمی کوتاهی و پرطرفدار برای خانم‌ ها می‌ باشد، هم روی مو های کوتاه و هم روی موهای بلند استفاده می‌ شود که در هر صورت زیبایی خاص خود را خواهد داشت.

البته اینکه مدل موی مصری را با چتری یا بدون چتری انتخاب کنید کاملاً سلیقه‌ ای می‌ باشد و این موضوع بستگی به نظر مشتری خواهد داشت. بعضی‌ ها این مدل مو را با چتری می پسندند و برخی دیگر از افراد به علت فرم صورت خود ممکن است که دوست داشته باشند مدل موی مصری را بدون چتری روی موهای خود مشاهده کنند.

کوتاهی مو مدل مصری

انواع مدل موی مصری

انواع کوتاهی مو مدل مصری شامل موارد مختلف می‌ شوند‌. که هر یک از این مدل‌ ها روی موهای خاصی کاربرد دارند و موجب ایجاد جلوه‌ ای زیبا روی تارهای مو می‌ شوند. انواع کوتاهی مصری عبارتند از:

  • کوتاهی مصری ساده
  • مصری کوتاه 
  • مصری فانتزی 
  • مصری مدل ژان پییر
  • مصری مدل سوفیا

هر کدام از این مدل‌ های کوتاهی مصری را که دوست داشته باشید می‌ توانید در سالن زیبایی سمیه بانو تحت نظر افراد متخصص و ماهر روی موهای خود پیاده سازی کنید. کافی است که عکس مدل مورد نظر را به آرایشگر نشان دهید تا بر همان اساس مو های شما به شکل دقیق و عالی کوتاه شود.

چگونگی کوتاهی مصری ساده

یکی از انواع مختلف کوتاهی مو مدل مصری،  نمونه مصری ساده می‌ باشد. برای پیاده‌ سازی این مدل از کوتاهی مصری در ابتدا موها باید به صورت کاملاً دقیق شانه شوند. تا هرگونه گره موجود در تارهای مو باز شود. سپس موها با اسپری مرطوب خواهند شد. بعد از آن باید تقسیم بندی پنجگانه روی سر انجام شود که از فرق سر تا پس سر و در امتداد همان تا انتهای گردن موها به طور مساوی تقسیم می‌ شوند.

زاویه کوتاهی در این مدل صفر درجه می‌ باشد. پس لایه اول به خوبی شانه می‌ شود و با زاویه صفر درجه کوتاه خواهد شد.

 این لایه یک لایه راهنما می‌ باشد سپس لایه لایه مو را باز کرده و با توجه به قد راهنما، زیر موها را با زاویه صفر درجه کوتاه می‌ کنید. هر قسمت از مو در جهت خواب خودش کوتاه می‌ شود و آرایشگر باید دور مشتری بچرخد و لایه‌ ها را کوتاه کند. مو به هیچ عنوان به سمت چپ یا راست نباید کشیده شود. یعنی لایه‌ ها حرکت نمی‌ کنند، بلکه آرایشگر است که باید حرکت کند و فرایند کوتاهی را انجام دهد.

 بعد از این مراحل نوبت به قسمت‌ های بغل مو می‌ رسد که یک لایه به طور افقی از بغل سر جدا شده و با نزدیک‌ ترین لایه راهنمای پشت گوش و با زاویه صفر درجه کوتاه خواهد شد و سپس لایه بعدی را هم به صورت افقی جدا کرده و کوتاه می‌ کنید. در کوتاهی مصری، مو به حالت صاف و در امتداد یک خط راست افقی دیده می‌ شود.

آموزش کوتاهی موی بلند زنانه

مدل موی مصری فانتزی چطور است؟

کوتاهی مو مدل مصری فانتزی بسیار خاص و منحصر به فرد می‌ باشد که اکثر دختران جوان و نوجوان به سراغ این مدل از کوتاهی می‌ روند. عامل مهمی که باعث ایجاد تمایز در این مدل از کوتاهی مصری نسبت به سایر مدل‌ ها می‌ شود وجود چتری در جلوی سر می‌ باشد.

برای این مدل در ابتدا مو را به صورت مدل مصری ویدل ساکسون باید کوتاه کنید. بعد یک مستطیل از قسمت هشتی ابرو تا هشتی ابروی بعدی جدا کنید. منظور از هشتی ابرو، قله ی هر دو ابرو می‌ باشد. این لایه امتداد داده می‌ شود و یک لایه مو از قسمت وسط سر هم برداشته می‌ شود.

سپس این مستطیل با یک کلیپس جدا می‌ شود و بلندی قد چتری که در این مدل تا وسط دو ابرو می‌ رسد مشخص می‌ شود. بعد از مشخص کردن بلندی قد چتری یک لایه کوچک از جلوی سر را جدا کنید و به اندازه ی وسط دو ابرو کوتاه کنید. این لایه همان لایه ی راهنما محسوب می‌ شود.

 بعد از کوتاهی لایه راهنما تمام مستطیل جدا شده را با کمک این لایه با زاویه ۹۰ درجه کوتاه کنید. البته دقت داشته باشید که میزان قد چتری به سلیقه و نظر مشتری بستگی خواهد داشت. برخی از افراد چتری بلند تر و برخی دیگر از افراد، چتری کوتاه‌ تر را می‌ پسندند.

مدل مو مصری ژان پییر چیست؟

در این مدل مو کوتاهی مصری از قسمت پشت سر لایه اول با زاویه صفر درجه کوتاه خواهد شد که این لایه یک لایه راهنما به حساب می‌ آید و لایه‌ های بعد را تا مرکز سر با زاویه ۴۵ درجه کوتاه می‌ کنید. دور تا دور سر می‌ چرخید و هر لایه را در جهت خواب خودش با زاویه ۴۵ درجه به طور افقی کوتاه می‌ کنید.

قسمت‌ های بغل سر هم از زیر با کمک بلندترین قد راهنمای پشت گوش با زاویه صفر درجه کوتاه می‌ کنید و سپس قسمت بغل را با توجه به حجم مو به یک یا دو لایه تقسیم کرده و به شکل اریب به طرف صورت کشیده و با در نظر گرفتن قد راهنما آن را کوتاه می‌ کنید. این اقدام حالت نوک تیز به جلوی مو می‌ دهد که بسیار جذاب می‌ باشد.

بهترین آموزشگاه برای یادگیری کوتاهی مو مدل مصری کجاست؟

 اگر به دنبال یک آموزشگاه زیبایی هستید که دوره‌ های مربوط به زیبایی از جمله کوتاهی مو را در سطح کیفی بالا برگزار کند و انواع مدل‌ های کوتاهی مثل کوتاهی مدل مصری را به هنرجویان خود بیاموزد، باید آموزشگاه زیبایی سمیه بانو را به شما معرفی کنیم. این آموزشگاه در تهران واقع شده است اما تمام هنرجویان از سراسر کشور می‌ توانند در دوره‌ های آن شرکت کنند.

 این آموزشگاه زیبایی برگزار کننده ی دوره‌ های متعدد و مختلف می‌ باشد که یکی از پرطرفدارترین دوره‌ ها در این زمینه دوره آموزش کوتاهی مو است. از آنجایی که کوتاهی مو مدل مصری دارای زیر مجموعه‌ های زیادی است و طرفداران زیادی دارد، این دوره به صورت تخصصی در این آموزشگاه برگزار می‌ شود و قطعاً یک هنرجو با شرکت در چنین دوره‌ ای می‌ تواند فرایند کوتاهی مصری در انواع مختلف را به صورت حرفه‌ ای بیاموزد.

سخن آخر

در بین آموزشگاه های زیبایی متعددی که در سطح کشور وجود دارند، پیدا کردن یک آموزشگاه زیبایی معتبر کار دشواری است. اما طی این مقاله با آموزشگاه سمیه بانو آشنا شدید و می‌ توانید با خیال مطمئن در کلاس‌ ها  و دوره‌ های این آموزشگاه شرکت کنید. یادگیری کوتاهی مو مدل مصری از جمله موارد مهمی است که نیاز به صرف وقت و مدرس متخصص دارد که قطعاً در آموزشگاه کوتاهی مو در تهران تمهیدات لازم جهت این یادگیری برای هنرجویان فراهم می‌ شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)