روش های انجام بافت مو

روش های انجام بافت مو

روش های انجام بافت مو کاملا متنوع می باشد. این تنوع بالا موجب شده است تا افراد علاقمند به این حوزه بتوانند با شرکت در دوره های مختلف هر یک از این روش های بافت را به بهترین شکل بیاموزند و برای مشتری های خود از این روش ها بهره ببرند. با توجه به اینکه بافت مو باعث ایجاد تغییر در چهره می شود و تنوع بالایی هم دارد، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در همین راستا لاین مربوط به بافت مو نیز در سالن های زیبایی جزو لاین های پرطرفدار است.

بافت مو نوعی روش سنتی می باشد که برای ایجاد جلوه ای جدید روی موها بکار برده می شود. این روش از قدیم الایام همواره مورد توجه واقع شده بود و بانوان برای تنوع در چهره، از انواع بافت بهره می بردند. امروزه نیز، این مهارت پیرایشگری گسترش چشمگیری پیدا کرده است و تنوع مدل های بافت بسیار بیشتر شده است. 

با ما همراه باشید تا انواع روش های انجام بافت مو را بشناسید و قادر باشید از این روش ها برای زیباتر کردن موهای خود و مشتری های خود استفاده داشته باشید. آموزشگاه زیبایی سمیه بانو از جمله آموزشگاه آرایشگری خوب در تهران و بسیار معتبر می باشد که انواع مهارت های آرایشگری و پیرایشگری را به هنرجویان مستعد و علاقمند می آموزد. 

 

شماره تماس و آدرس سالن زیبایی سمیه بانو 

آدرس : خ ستارخان ، بین شادمهر و بهبودی ، روبروی برجهای ستارخان ، ساختمان ﭘزشکان ، ﭘﻼک 8 ، واحد 12 ، طبقه سوم

انواع روش های انجام بافت مو

تنوع روش های انجام بافت مو باعث شده است تا آرایشگران بتوانند بدون محدودیت، بهترین طرح های مدل مو را روی موهای مشتریان خود پیاده سازی کنند. برخی از پرطرفدار ترین روش های بافت مو را به تفصیل در ادامه باهم مرور می کنیم. تا افراد علاقمند بتوانند این روش ها را بیاموزند و روی موهای خود یا افراد دیگر پیاده سازی کنند. هر کدام از این روش ها جذابیت خود را دارند و با فرم خاصی از صورت همخوانی دارند.

بافت مو به روش فرانسوی

یکی از پرطرفدارترین روش های انجام بافت مو، بافت فرانسوی می باشد. این مدل بافت، بسیار جذاب و منحصر به فرد است. این روش، جزو روش های کلاسیک به شمار می آید که با بافت پایه شکل می گیرد. این مدل از بافت مو، به شکلی کاملا شیک روی موها فیکس می شود. با توجه به اینکه بافت در کدام قسمت از مو انجام شود، با فرم های مختلف صورت هماهنگ می شود. با این روش بافت مو همواره می توانید بسیار شیک و جذاب به نظر برسید. 

طی این روش باید قسمت مشخصی را برای انجام بافت مو مشخص کنید و سپس موها را به سه دسته ی مساوی تقسیم کنید. دسته ی مو را از ابتدای این محل باید جدا کنید و بافت را ادامه دهید و در هر مرحله یک دسته ی جدید را به بافت موها اضافه کنید. شاید در ظاهر این کار کمی دشوار بنظر برسد اما مطمئن باشید با انجام تمرین های متمادی می توانید به شکل کاملا حرفه ای بافت فرانسوی را روی موها انجام دهید. آموزشگاه سمیه بانو مدل بافت فرانسوی را به هنرجویان علاقمند در دوره های بافت مو می آموزد.

بافت مو به روش آلمانی

از لحاظ تکنیک بافت مو به روش آلمانی، شباهت زیادی به روش فرانسوی دارد. در ظاهر فکر می کنید که بافت آلمانی به کف سر چسبیده است اما در بافت فرانسوی این مدل از بافت مو کاملا مخفی به نظر می رسد. تنها تفاوت بافت فرانسوی با بافت آلمانی این است که هنگام اضافه کردن دسته ی بافت جدید به فرایند بافت، بافت مو به زیر دسته های دیگر منتقل می شود. همین کار، باعث ایجاد یک حالت سه بعدی روی موها می شود. بافت آلمانی نسبت به بافت فرانسوی کمی دشوار تر است اما قطعا با انجام تمرین می توانید در این زمینه هم حرفه ای شوید.

بافت مو به روش تیغ ماهی

در بین انواع روش های انجام بافت مو بافت تیغ ماهی هم یکی دیگر از روش های محبوب محسوب می شود که از گذشته تا به امروز، همواره محبوبیت بالایی دارد. فرم تیغ ماهی کاملا متقارن و صاف است و در عین سادگی، شیک می باشد. اگر دوست دارید روشی را برای بافت انتخاب کنید که باعث پرپشت تر نشان دادن موهای شما شود، روش تیغ ماهی را برای بافت به شما پیشنهاد می کنیم. 

بافت تیغ ماهی بسیار ساده بنظر می رسد. تفاوت این بافت، با بافت پایه این است که هنگام بافت مو بجای انتقال دادن تمام دسته ی مو، روی دسته ی وسط، قسمتی از دسته ی مو را به وسط مو ها منتقل کنید. بعد از اتمام بافت کامل هم باید مو ها را تا انتها، محکم کنید. بافت روش تیغ ماهی هم در مباحث سرفصل های دوره بافت مو آموزشگاه سمیه بانو موجود می باشد. 

بافت موی باکسی 

بافت موی باکسی که تحت عنوان دردلاک هم معروف می باشد، از بافت های محبوب در گذشته یعنی دهه 90 میلادی بسیار مورد توجه واقع شده است. در این روش، دسته های رنگی مو به فرایند بافت اضافه می شوند. این مدل از بافت برای موهای فر و وز بسیار مناسب است و می تواند حالتی صاف به موها ببخشد. بافت مدل باکسی یکی از سخت ترین روش های انجام بافت مو می باشد که معمولا در منزل قابل انجام نیست و با دستگاه های مخصوص بافت در سالن های زیبایی انجام می شود. بعد از اتمام بافت هم نیاز به برخی مراقبت های خاص دارد تا خراب نشود. 

مدل بافت ریز مو

همانطور که از نام این مدل بافت مشخص است، موها در این روش بافت به دسته های متعدد و ریز به شکل کاملا مساوی، تقسیم می شوند. این بافت برای موهای پر پشت انتخاب بهتری است. زیرا با بافت ریز، مو ها بسیار کم پشت تر از حالت عادی دیده می شوند.

انجام این مدل بافت هم بسیار زمان بر می باشد و نیاز به تخصص خاص خود دارد که می توانید این مهارت و تخصص را در آموزشگاه زیبایی سمیه بانو بیاموزید. این آموزشگاه، بهترین و پربارترین دوره ها را با مدرس متخصص برای بافت مو انجام می دهد و در این راستا هنرجویان زیادی را از سراسر کشور می پذیرد. در امر مقایسه روش های انجام بافت مو می توانیم بگوییم که بافت ریز هم طرفداران بسیار زیادی دارد.

روش های انجام بافت مو

بافت آفریقایی

این روش بافت مو، بسیار معروف است و در سراسر کشور های جهان از جمله ایران هم مورد توجه قرار گرفته است. بافت آفریقایی روی موها بلند بسیار بهتر و زیباتر خود را نشان می دهد. کافی است که قبل از شروع فرایند بافت، از مقداری نرم کننده یا ماسک مو روی مو ها استفاده کنید تا بافت آفریقایی برای شما آسان تر و سریع تر پیش برود. کسانی که موهای کم پشت با ریشه های ضعیف دارند بهتر است که سراغ بافت آفریقایی نروند. 

بافت مو پنج تایی

بافت پنج تایی مو شباهت زیادی به بافت ساده دارد. تنها تفاوت این است که برای انجام این بافت، بجای استفاده از دسته های سه تایی، باید از دسته های پنج تایی برای فرایند بافت استفاده کنید. این کار باعث می شود تا جلوه ی مو بسیار پهن تر از بافت ساده باشد و ظاهری مجلسی تر هم دارد. به همین منظور با مقایسه روش های انجام بافت مو می توان به این موضوع پی برد که بافت پنج تایی انتخاب خوبی برای انواع مجالس، جشن های عروسی و مجالس است و مورد توجه دختران جوان واقع شده است.

بافت مو تزاری

اگر دلتان می خواهد که تنوعی خاص در چهره ی خود ایجاد کنید و یک بافت منحصر به فرد را روی موها تجربه کنید، قطعا انتخاب بافت تزاری می تواند بسیار مناسب باشد. در این روش بافت، دیگر مو ها به روش عمودی بافته نمی شوند. بلکه به صورت افقی باید مو ها را روی سر، ببافید. که در نهایت مو در قسمت جلوی پیشانی قرار خواهد گرفت. کسانی که به مدل موی چتری علاقه دارند و مدل چتری مطابق فرم صورت آن ها می باشد، می توانند بافت تزاری را برای مو های خود انتخاب کنند. 

سخن آخر

با شناخت روش های انجام بافت مو حتما به این موضوع پی برده اید که دنیای بافت مو، بسیار گسترده است و همین گستردگی، باعث ایجاد تنوع قابل توجهی در بین مدل ها و روش های بافت مو شده است. اگر دوست دارید که در حوزه ی بافت مو به مهارت و تخصص بالایی دست پیدا کنید و انواع مدل های بافت را هم به بهترین شکل ممکن بیاموزید، آموزشگاه زیبایی سمیه بانو با برگزاری کلاس های حضوری و غیر حضوری در خدمت همه ی علاقمندان و افراد مستعد می باشد. 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با سالن (کلیک کنید)