دوره آموزشی کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو در لیست آموزش های پرطرفدار قرار می گیرد و اکثر کسانی که در دوره‌ های رنگ مو و هایلایت و دکلره شرکت می‌ کنند، باید حتماً با کاتالوگ خوانی هم آشنا شوند. زیرا یک رنگ کار حرفه ای موظف است که توانایی کاتالوگ خوانی داشته باشد.

 رنگ های مو دارای اعداد و حروف مختلف هستند. که هر کدام از این عدد ها و حروف، معنی خاص خود را دارند. برای اینکه بتوانید رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید، فقط نباید به رنگ مویی که در کاتالوگ قرار گرفته شده است اکتفا داشته باشید. بلکه باید به این حروف و اعداد هم دقت داشته باشید.

زیرا هر کدام از این رنگ ها دارای ترکیب رنگ های خاص خود هستند. که برای هر رنگ پایه ای مناسب نمی باشند. شما باید رنگ پایه موهای خود را بشناسید و با توجه به حروفی که در برابر هر رنگ در کاتالوگ نوشته شده است، ترکیب رنگ آن را تشخیص دهید و با استفاده از عدد ها مقدار روشنی یا تیرگی رنگ را تعیین کنید.

آموزشگاه سمیه بانو یک آموزشگاه بسیار معتبر در زمینه ی برگزاری دوره های مربوط به زیبایی می باشد که دوره رنگ مو در تهران را هم با بالاترین کیفیت برگزار می‌ کند. تا بدین ترتیب هنرجویان با شرکت در دوره هایی مانند آموزش رنگ و مش حرفه ای یا هایلایت مو یا دوره رنگ مو در تهران بتوانند با کاتالوگ خوانی به بهترین شکل ممکن آشنا شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

 • 02166560418
 • 02166560417
 • 09126440705

آدرس:

خ ستارخان، بین شادمهر و بهبودی، روبروی برجهای ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

اصول آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

آشنایی با اصول آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو به یک رنگ کار کمک می کند که بتواند در عرض چند دقیقه کاتالوگ رنگ مو را بررسی کند و بهترین ترکیب رنگ را انتخاب کند. اگر یک بار تجربه ی ورق زدن کاتالوگ را داشته باشید، متوجه کد هایی که در کنار رنگ مو قرار گرفته اند شده اید.

 این کد ها که شامل اعداد و حروف هستند که به خریداران و رنگ کاران کمک می کنند تا بتوانند رنگ موی دلخواه خود را به صورت کاملا دقیق و درست خریداری کنند. برخی از افراد بدون دقت به حروف و عدد و فقط بر اساس رنگی که در کاتالوگ مشاهده می کنند یک رنگ مو را انتخاب می‌ کنند و آن را می‌خرند اما این کار کاملا اشتباه است.

زیرا این رنگ ها فقط یه جلوه ی تصویری و جنبه نمایشی دارند و هرگز رنگ دقیقی که روی موهای شما قرار می گیرد را نشان نمی دهد. به همین منظور است که تاکید می‌ کنیم در ابتدا پایه رنگ مو شناخته شود و سپس برای مشخص کردن ترکیب رنگ، از روی کاتالوگ رنگ مورد نظر انتخاب شود.

 

معنای اعداد در کاتالوگ خوانی رنگ مو

تمام کاتالوگ های رنگ مو سیستم سطح بندی شده دارند و عددهای آن ها از یک تا ده شماره گذاری می شود. این اعداد با تیرگی و روشنی رنگ ارتباط دارند و نحوه ترکیب رنگ مو با اکسیدان یا رنگ پایه موی فرد می‌تواند نتیجه نهایی را رقم بزند.

 اما با توجه به اینکه این عدد ها می توانند میزان درجه روشنی و تیرگی رنگ را مشخص کنند، باید بگوییم که هر چقدر که اعداد به ده نزدیک تر باشند یعنی میزان روشنی رنگ مو بیشتر بوده و هر چقدر که از ۱۰ فاصله بگیرد و به یک نزدیک شود، یعنی میزان روشنی رنگ مو کمتر است.

عدد ۱ در کاتالوگ رنگ مو به معنای رنگ سیاه است که برای مثال عدد ۵ قهوه ای روشن می باشد ۶ و ۷ بلوند تیره و روشن هستند و رنگ ده هم روشن ترین رنگ در کاتالوگ محسوب می شود.

در برخی از کاتالوگ ها درجه رنگ بندی به دوازده هم می‌ رسد که ۱۲ بلوند خیلی خیلی روشن محسوب می‌ شود و نوعی رنگ پایه به حساب می آید.

نماد اعداد در آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو را جدی بگیرید زیرا شناخت این اعداد در راستای شناسایی بهتر و سریع تر رنگ ها به شما کمک زیادی می‌ کند.

معنای حروف در کاتالوگ خوانی مو 

حروف در آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو معناهای متفاوتی دارند و هر حرف، نشان دهنده ی نکته ی خاصی می باشد که باید مورد توجه واقع شود. هر حرف به شما می گوید که چه رنگی را انتخاب کرده اید. این رنگ ها هم به صورت تنهایی و هم به صورت مجزا قابل استفاده هستند. 

در ادامه برخی از پرکاربرد ترین رنگ ها و ترکیب رنگ ها را با حروفی که دارند، برای شما معرفی می کنیم.

N: رنگ موی طبیعیA: خاکستری
B: آبیRC: مسی قرمز
BV: آبی بنفشRO: قرمز نارنجی
C: دودیRV: قرمز بنفش
G: طلاییV: بنفش
M: زیتونیB: بژ
NA: خاکستری خنثی K: مسی
NB: قهوه ای خنثیPB: روشن نزدیک به بژ
O: نارنجیPG: روشن نزدیک به طلایی
OR: قرمز نارنجیPS: روشن نزدیک به ماسه ای
R: قرمزS: ماسه ای
P: پلاتین یا بنفشNF: فوق طبیعی
RB: قرمز قهوه ای…..

 

واریاسیون ها در کاتالوگ رنگ مو

واریاسیون ها نیز در کاتالوگ رنگ مو اهمیت بسیار زیادی دارند. باید بدانید که واریاسیون برای تغییر در طیف رنگ موی فعلی که روی سر شما وجود دارد استفاده می شود. در واقع این ماده رنگ مو نیست و هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه باید به همراه رنگ مو ترکیب شود. تا ترکیب دلخواهی را پدید بیاورد.

برای اینکه بیشتر با واریاسیون‌ ها آشنا شوید،  شما را با انواع واریاسیون‌ هایی که در کاتالوگ رنگ مو معرفی می‌ شوند، آشنا می‌ کنیم، دقت به واریاسیون در رنگ مو باعث می‌ شود که رنگ موی نهایی طبیعی‌ تر و جذاب‌ تر به نظر برسد.

 • واریاسیون سبز برای از بین بردن تناژ رنگ موی قرمز استفاده می‌ شود.
 • واریاسیون زرد به ایجاد تناژ طلایی در تمام ترکیبات رنگ مو کمک می کند.
 • واریاسیون نقره‌ ای تارهای زرد مو را پوشش داده و ضد زردی مو است.
 • واریاسیون آبی برای از بین بردن رنگدانه‌ های نارنجی مو و حذف تارهای نارنجی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو
کاتالوگ خوانی رنگ مو

آشنایی با اصطلاحات کاتالوگ

اصطلاحات کاتالوگ خوانی رنگ موها نکته ی مهمی است که یک رنگ کار حرفه‌ ای باید به این موارد واقف باشد. در ادامه شما را با اصطلاحاتی که در کاتالوگ حائز اهمیت هستند آشنا می‌ کنیم.

 • سری رنگ: رنگ‌ های داخل کاتالوگ بر اساس رنگ نهایی که به موها می‌ دهند، دسته‌بندی می‌ شوند و در سری رنگ‌ های مختلف تقسیم بندی شده‌ اند.
 • رنگ‌ های اصلی: رنگ‌ های اصلی کاتالوگ به رنگ‌ هایی گفته می‌ شود که تقریباً در تمام کاتالوگ‌ ها وجود دارند و سری های دیگر رنگ مو از ترکیب این رنگ‌ ها ایجاد می‌ شوند.
 • پایه رنگ: منظور از اعداد پایه رنگ همان اعداد قبل از ممیز است که نشان دهنده میزان تیرگی و روشنی رنگ می‌ باشند و از عدد ۱ تا ۱۲ شروع می‌ شوند. عدد ۱۲ همان رنگ بلوند پلاتینه است. در واقع هر چه که از ۱ تا ۱۲ پیش می‌ رویم رنگ‌ ها روشن‌ تر خواهند شد و به همین منظور رنگ ۱۲ روشن‌ ترین پایه رنگ را به خود اختصاص داده است.
 • تناژ رنگ:  عدد یا اعدادی که بعد از ممیز در کاتالوگ به چشم می خورند تناز می باشند که به معنی رفله یا سایه‌ای که زیر نور خورشید به چشم می‌خورند هستند. برای مثال وقتی که شما سایه‌ای از رنگ قرمز در موها می‌ بینید،‌ یعنی موها دارای تناژ قرمزی هستند.

آموزش کاتالوگ خوانی در دوره رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو در دوره مربوط به رنگ مو به صورت کامل برای هنرجویان ارائه خواهد شد.

در واقع، کاتالوگ خوانی مهمترین اصل در زمینه ی رنگ مو محسوب می‌ شود و اگر یک فرد بخواهد که در این حوزه به موفقیت بالا دست پیدا کند، قطعاً باید کاتالوگ خوانی حرفه ای را بلد باشد.

آموزشگاه سمیه بانو مفتخر است که به عنوان یک آموزشگاه آرایشگری خوب در تهران زیبایی و فعال، با برگزاری دوره های مربوط به رنگ و مش، آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو را در بالاترین سطح کیفیت و با ذکر جزئی ترین نکات به هنرجویان بیاموزد.

 اگر علاقمند هستید که در این زمینه به مهارت بالایی دست پیدا کنید، می توانید با انتخاب سالن سمیه بانو و شرکت در دوره های پربار این آموزشگاه به موفقیت‌ های بسیار زیادی در این حوزه دست پیدا کنید.

نکات مهم کاتالوگ‌ خوانی مو

نکات مهمی که قبل از ورود به دوره کاتالوگ خوانی رنگ مو باید با آن آشنا شوید شامل موارد مختلف می‌ شوند که آشنایی با این نکات کمک می‌ کند تا بتوانید فرایند آموزش را بهتر پشت سر بگذارید. این نکات را در ادامه به شما یادآور می شویم:

 1. عدد پایه رنگ مو و عدد تناژ رنگ با مواردی مثل ممیز، خط تیره یا نقطه از هم جدا می‌ شوند.
 2. ممکن است که در برخی از کاتالوگ‌ ها شماره‌ های هر سری رنگ بیشتر یا کمتر باشند که این موضوع کاملاً بستگی به ترکیب رنگ کارخانه ی تولید کننده خواهد داشت.
 3. دقت کنید که موقع انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ‌ هایی که روی کاتالوگ به چشم می‌ خورند همه روی موهای دکلره شده امتحان شده‌ اند و حتی مشکی پر کلاغی هم باید روی پایه دکلره پیاده سازی شود. پس یک فرد ایرانی که پایه رنگ تیره دارد هرگز نباید توقع داشته باشد که روی پایه رنگ تیره رنگ‌ ها دقیقاً مثل کاتالوگ در بیایند و اگر مشتری به دنبال این است که رنگ نهایی کاملاً شبیه به کاتالوگ شود، باید در ابتدا موهای فرد را در طی چند مرحله دکلره بکنید.
 4. شماره رنگ‌ های تا پایه ۷ معمولا سفیدی موها را به خوبی پوشش می‌ دهند.

سخن آخر

در صورتی که آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو به صورت کامل به یک هنرجوی دوره رنگ یاد داده شود، این هنرجو می تواند با آگاهی و دانش بسیار بالایی وارد این حوزه شود و بدین ترتیب به سرعت وارد بازار کار شده و به موفقیت‌ های بسیار زیادی در این زمینه می رسد.

شاید مهمترین اصل در فرایند رنگ و مش، کاتالوگ خوانی به حساب بیاید و یک رنگ کار حرفه‌ای باید در این زمینه مهارت بالایی داشته باشد.

4.4/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)