دوره آموزشی کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو 

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو در لیست آموزش های پرطرفدار قرار می گیرد و اکثر کسانی که در دوره‌ های رنگ مو و هایلایت و دکلره شرکت می‌ کنند، باید حتماً با کاتالوگ خوانی هم آشنا شوند. زیرا یک رنگ کار حرفه ای موظف است که توانایی کاتالوگ خوانی داشته باشد.

 رنگ های مو دارای اعداد و حروف مختلف هستند. که هر کدام از این عدد ها و حروف، معنی خاص خود را دارند. برای اینکه بتوانید رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید، فقط نباید به رنگ مویی که در کاتالوگ قرار گرفته شده است اکتفا داشته باشید. بلکه باید به این حروف و اعداد هم دقت داشته باشید.

زیرا هر کدام از این رنگ ها دارای ترکیب رنگ های خاص خود هستند. که برای هر رنگ پایه ای مناسب نمی باشند. شما باید رنگ پایه موهای خود را بشناسید و با توجه به حروفی که در برابر هر رنگ در کاتالوگ خوانی بین المللی نوشته شده است، ترکیب رنگ آن را تشخیص دهید و با استفاده از عدد ها مقدار روشنی یا تیرگی رنگ را تعیین کنید.

آموزشگاه سمیه بانو یک آموزشگاه بسیار معتبر در زمینه ی برگزاری دوره های مربوط به زیبایی می باشد که دوره رنگ مو در تهران را هم با بالاترین کیفیت برگزار می‌ کند. تا بدین ترتیب هنرجویان با شرکت در دوره هایی مانندآموزش رنگ و مش حرفه ای یا هایلایت مو یا دوره رنگ مو در تهران بتوانند با کاتالوگ خوانی به بهترین شکل ممکن آشنا شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

 • 02166560418
 • 02166560417
 • 09126440705

آدرس: خ ستارخان، بین شادمهر و بهبودی، روبروی برجهای ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

بازارکار آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

زمانی که از بازارکار آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو حرف می‌زنیم، موضوع مدنظر ما خدمات رنگ و مش مو و تأثیر کاتالوگ خوانی رنگ مو در این حوزه است؛ به بیان دیگر شما زمانی می‌توانید از پتانسیل بسیار قدرتمند بازارکاری رنگ و مش مو استفاده کنید که خدماتی حرفه‌ای و تخصصی ارائه نماید و این موضوع وابسته به یادگیری کامل مباحث کاتالوگ خوانی رنگ مو است؛ به علاوه باید بدانید که فرق شما با سایر متخصصین رنگ و مش، در مدل‌هایی است که خودتان خلق می‌کنید و برای مراجعین پیاده سازی می‌کنید که برای ساخت این مدل‌ها باید کاتالوگ خوانی رنگ مو را به صورت حرفه‌ای و تخصصی بلد باشید؛ در نهایت باید به این موضوع اشاره داشت که درآمد شما از خدمات رنگ و مش، به آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو بستگی دارد و هر چقدر در این زمینه بهترین عمل کنید، قطعاً به درآمد بهتری نیز می‌رسید.

مزایای شرکت در دوره کاتالوگ خوانی رنگ مو

قطعاً تمامی هنرجویان، زمانی که به دنبال بررسی مزایای شرکت در دوره‌های آموزشی هستند، این مزایا را به هزینه و کیفیت دوره وابسته می‌کنند و سایر ویژگی‌های دوره کاتالوگ خوانی رنگ مو را در نظر نمی‌گیرند که به همین دلیل نیز بعضی از آکادمی‌های آموزشی نیز فقط به این موارد اهمیت می‌دهند، اما در صورت شرکت در دوره آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو تیم سمیه بانو، شما با مواردی فراتر رو به رو خواهید شد که در ادامه به صورت مختصر به این موارد می‌پردازیم و مزایای شرکت در دوره کاتالوگ خوانی رنگ مو آکادمی آموزشی سمیه بانو را بررسی می‌کنیم.

 • شرکت در دوره با بهترین کیفیت و قیمت ممکن
 • آموزش تخصصی از صفر تا صد با بهترین سرفصل‌های آموزشی فنی حرفه‌ای
 • ارائه مدرک معتبر فنی حرفه‌ای کاتالوگ خوانی رنگ مو در انتهای دوره
 • دریافت مشاوره رایگان برای رفع مشکلات مختلف طی دوره
 • انجام رنگ موی به مدل‌های مختلف روی مدل‌های واقعی تحت نظر مدرس
 • آشنایی با بروز و جدیدترین ابزارهای رنگ و مش مو
 • آموزش عملی در کنار نکات بسیار مهم تئوری برای یادگیری عمیق و تعاملی هنرجو
 • استفاده از بهترین مدرسین موجود در لاین رنگ و مش
 • انتقال مهارت، تخصص و تجربه مدرس به هنرجو برای کاتالوگ خوانی حرفه‌ای
 • برگزاری دوره در سطوح مختلف خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی با توجه به شرایط زمانی و مالی هنرجو با محتوای یکسان
 • دریافت مشاوره برای خرید محصولات زیبایی و آرایشی معتبر

معنای اعداد در کاتالوگ خوانی رنگ مو

تمام کاتالوگ خوانی بین المللی سیستم سطح بندی شده دارند و عددهای آن ها از یک تا ده شماره گذاری می شود. این اعداد با تیرگی و روشنی رنگ ارتباط دارند و نحوه ترکیب رنگ مو با اکسیدان یا رنگ پایه موی فرد می‌تواند نتیجه نهایی را رقم بزند.

 اما با توجه به اینکه این عدد ها می توانند میزان درجه روشنی و تیرگی رنگ را مشخص کنند، باید بگوییم که هر چقدر که اعداد به ده نزدیک تر باشند یعنی میزان روشنی رنگ مو بیشتر بوده و هر چقدر که از ۱۰ فاصله بگیرد و به یک نزدیک شود، یعنی میزان روشنی رنگ مو کمتر است.

عدد ۱ در کاتالوگ رنگ مو به معنای رنگ سیاه است که برای مثال عدد ۵ قهوه ای روشن می باشد ۶ و ۷ بلوند تیره و روشن هستند و رنگ ده هم روشن ترین رنگ در کاتالوگ محسوب می شود.

در برخی از کاتالوگ ها درجه رنگ بندی به دوازده هم می‌ رسد که ۱۲ بلوند خیلی خیلی روشن محسوب می‌ شود و نوعی رنگ پایه به حساب می آید.

نماد اعداد در آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو را جدی بگیرید زیرا شناخت این اعداد در راستای شناسایی بهتر و سریع تر رنگ ها به شما کمک زیادی می‌ کند.

معنای حروف در کاتالوگ خوانی مو 

حروف در آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو معناهای متفاوتی دارند و هر حرف، نشان دهنده ی نکته ی خاصی می باشد که باید مورد توجه واقع شود. هر حرف به شما می گوید که چه رنگی را انتخاب کرده اید. این رنگ ها هم به صورت تنهایی و هم به صورت مجزا قابل استفاده هستند. 

در ادامه برخی از پرکاربرد ترین رنگ ها و ترکیب رنگ ها را با حروفی که دارند، برای شما معرفی می کنیم.

N: رنگ موی طبیعیA: خاکستری
B: آبیRC: مسی قرمز
BV: آبی بنفشRO: قرمز نارنجی
C: دودیRV: قرمز بنفش
G: طلاییV: بنفش
M: زیتونیB: بژ
NA: خاکستری خنثی K: مسی
NB: قهوه ای خنثیPB: روشن نزدیک به بژ
O: نارنجیPG: روشن نزدیک به طلایی
OR: قرمز نارنجیPS: روشن نزدیک به ماسه ای
R: قرمزS: ماسه ای
P: پلاتین یا بنفشNF: فوق طبیعی
RB: قرمز قهوه ای…..

 

واریاسیون ها در کاتالوگ رنگ مو

واریاسیون ها نیز در کاتالوگ خوانی بین المللی اهمیت بسیار زیادی دارند. باید بدانید که واریاسیون برای تغییر در طیف رنگ موی فعلی که روی سر شما وجود دارد استفاده می شود. در واقع این ماده رنگ مو نیست و هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه باید به همراه رنگ مو ترکیب شود. تا ترکیب دلخواهی را پدید بیاورد.

برای اینکه بیشتر با واریاسیون‌ ها آشنا شوید،  شما را با انواع واریاسیون‌ هایی که در کاتالوگ رنگ مو معرفی می‌ شوند، آشنا می‌ کنیم، دقت به واریاسیون در رنگ مو باعث می‌ شود که رنگ موی نهایی طبیعی‌ تر و جذاب‌ تر به نظر برسد.

 • واریاسیون زرد به ایجاد تناژ طلایی در تمام ترکیبات رنگ مو کمک می کند.
 • واریاسیون دودی که با رنگ موهای دودی و خاکستری ترکیب می‌شود را با عدد E11 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون بنفش که با رنگ موهای شرابی و بنفش و رنگ‌های طیف قرمز ترکیب می‌شود را با عددE12 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون نقره‌ای که با رنگ موهای دودی و زیتونی ترکیب می‌شود را با عدد E13 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون آبی که با رنگ موهای سری N ترکیب می‌شود را با عدد E14 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون قرمز که با اکثر رنگ‌ها ترکیب می‌شود را با عدد E15 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون طلایی که با همه رنگ‌ها ترکیب می‌شود را با عدد E16 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون سبز که با رنگ موهای زیتونی، دودی و خاکستری ترکیب می‌شود را با عدد E17 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون خاکستری که با رنگ موهای دودی و خاکستری ترکیب می‌شود را با عدد E18 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند
 • واریاسیون روشن کننده که باعث روشن شدن موها به صورت مختصر می‌شود که با عدد E20 در کاتالوگ خوانی معرفی می‌کنند

 

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو
کاتالوگ خوانی رنگ مو

آشنایی با اصطلاحات کاتالوگ

اصطلاحات کاتالوگ خوانی رنگ موها نکته ی مهمی است که یک رنگ کار حرفه‌ ای باید به این موارد واقف باشد. در ادامه شما را با اصطلاحاتی که در کاتالوگ حائز اهمیت هستند آشنا می‌ کنیم.

 • سری رنگ: رنگ‌ های داخل کاتالوگ بر اساس رنگ نهایی که به موها می‌ دهند، دسته‌بندی می‌ شوند و در سری رنگ‌ های مختلف تقسیم بندی شده‌ اند.
 • رنگ‌ های اصلی: رنگ‌ های اصلی کاتالوگ به رنگ‌ هایی گفته می‌ شود که تقریباً در تمام کاتالوگ‌ ها وجود دارند و سری های دیگر رنگ مو از ترکیب این رنگ‌ ها ایجاد می‌ شوند.
 • پایه رنگ: منظور از اعداد پایه رنگ همان اعداد قبل از ممیز است که نشان دهنده میزان تیرگی و روشنی رنگ می‌ باشند و از عدد ۱ تا ۱۲ شروع می‌ شوند. عدد ۱۲ همان رنگ بلوند پلاتینه است. در واقع هر چه که از ۱ تا ۱۲ پیش می‌ رویم رنگ‌ ها روشن‌ تر خواهند شد و به همین منظور رنگ ۱۲ روشن‌ ترین پایه رنگ را به خود اختصاص داده است.
 • تناژ رنگ:  عدد یا اعدادی که بعد از ممیز در کاتالوگ به چشم می خورند تناز می باشند که به معنی رفله یا سایه‌ای که زیر نور خورشید به چشم می‌خورند هستند. برای مثال وقتی که شما سایه‌ای از رنگ قرمز در موها می‌ بینید،‌ یعنی موها دارای تناژ قرمزی هستند.

آموزش کاتالوگ خوانی در دوره رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو در دوره مربوط به رنگ مو به صورت کامل برای هنرجویان ارائه خواهد شد.

در واقع، کاتالوگ خوانی مهمترین اصل در زمینه ی رنگ مو محسوب می‌ شود و اگر یک فرد بخواهد که در این حوزه به موفقیت بالا دست پیدا کند، قطعاً باید کاتالوگ خوانی حرفه ای را بلد باشد.

آموزشگاه سمیه بانو مفتخر است که به عنوان یک آموزشگاه آرایشگری خوب در تهران زیبایی و فعال، با برگزاری دوره های مربوط به رنگ و مش، آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو را در بالاترین سطح کیفیت و با ذکر جزئی ترین نکات به هنرجویان بیاموزد.

 اگر علاقمند هستید که در این زمینه به مهارت بالایی دست پیدا کنید، می توانید با انتخاب سالن سمیه بانو و شرکت در دوره های پربار این آموزشگاه به موفقیت‌ های بسیار زیادی در این حوزه دست پیدا کنید.

رنگ موی طبیعی در کاتالوگ رنگ مو

رنگ مو نچرال که با حرف N مشخص شده و به اسم رنگ موی طبیعی نیز شناخته می‌شود، جزو اصلی‌ترین رنگ‌ها بوده و دارای شدت و دوام بسیار بالایی است، در جدول کاتالوگ خوانی رنگ مو، رنگ سری N شامل موارد زیر است.

 • N1 (مشکی پر کلاغی)
 • N2 (مشکی)
 • N3 (قهوه‌ای تیره)
 • N4 (قهوه‌ای متوسط)
 • N5 (قهوه‌ای روشن)
 • N6 (بلوند تیره)
 • N7 (بلوند متوسط)
 • N8 (بلوند روشن)
 • N9 (بلوند خیلی روشن)
 • N10 (پلاتینه)

نکات مهم کاتالوگ‌ خوانی مو

نکات مهمی که قبل از ورود به دوره کاتالوگ خوانی رنگ مو باید با آن آشنا شوید شامل موارد مختلف می‌ شوند که آشنایی با این نکات کمک می‌ کند تا بتوانید فرایند آموزش را بهتر پشت سر بگذارید. این نکات را در ادامه به شما یادآور می شویم:

 1. عدد پایه رنگ مو و عدد تناژ رنگ با مواردی مثل ممیز، خط تیره یا نقطه از هم جدا می‌ شوند.
 2. ممکن است که در برخی از کاتالوگ‌ ها شماره‌ های هر سری رنگ بیشتر یا کمتر باشند که این موضوع کاملاً بستگی به ترکیب رنگ کارخانه ی تولید کننده خواهد داشت.
 3. دقت کنید که موقع انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ‌ هایی که روی کاتالوگ به چشم می‌ خورند همه روی موهای دکلره شده امتحان شده‌ اند و حتی مشکی پر کلاغی هم باید روی پایه دکلره پیاده سازی شود. پس یک فرد ایرانی که پایه رنگ تیره دارد هرگز نباید توقع داشته باشد که روی پایه رنگ تیره رنگ‌ ها دقیقاً مثل کاتالوگ در بیایند و اگر مشتری به دنبال این است که رنگ نهایی کاملاً شبیه به کاتالوگ شود، باید در ابتدا موهای فرد را در طی چند مرحله دکلره بکنید.
 4. شماره رنگ‌ های تا پایه ۷ معمولا سفیدی موها را به خوبی پوشش می‌ دهند.
4.5/5 - (15 امتیاز)

One thought on “دوره آموزشی کاتالوگ خوانی رنگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)