آموزش صفر تا صد مراقبت و احیای مو

آموزش مراقبت و احیای مو

آموزش مراقبت و احیای مو

آموزش مراقبت و احیای مو جزو آموزش های کاربردی می باشد که در آموزشگاه های زیبایی در دوره های مختلف انجام می‌ شود و در هر دوره هنرجویان زیادی در این آموزشگاه ها شرکت می کنند تا بتوانند فرایند صافی مو را به بهترین شکل ممکن بیاموزند.

این دوره شامل اصول ترمیم، بازسازی و تقویت موهای آسیب دیده می باشد که طی آن صافی هم تا حدودی اتفاق می افتد. برای این که یک فرد بتواند دوره ی مربوط به مراقبت و احیای مو را با موفقیت پشت سر بگذارد، قطعاً باید در انتخاب آموزشگاه خود دقت زیادی به خرج دهد و آموزشگاهی را انتخاب کند که از یک مدرس با تجربه و کاردان بهره می‌ برد. تا تحت نظر مدرس، فرد به تخصص بالا دست پیدا کند.

 برای مشاوره در مورد دوره های آموزش مراقبت و صافی مو میه بانو می توانید با شماره تماس و آدرس سالن زیبایی سمیه بانو در ارتباط باشید.

آدرس ما: خیابان ستارخان، مابین شادمهر و بهبودی، روبروی برج های ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

 اگر به سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مراجعه کنید می‌ بینید که لاین مربوط به صافی مو جزو لاین های پرطرفدار به حساب می‌ آید و افرادی که موهای آسیب دیده در اثر دکلره دارند هم بسیار زیاد هستند و دوست دارند که با فرآیند احیا، لطافت و سلامت موهای خود را بازیابی کنند. در نتیجه اگر شما دوره آموزش مراقبت و احیای مو را با موفقیت پشت سر بگذارید، می‌توانید در این لاین ها مشغول به فعالیت شوید و به درآمد بالایی برسید.

 

آموزش مراقبت و احیای مو

آموزش مراقبت از مو چیست؟

برای اینکه بدانید آموزش مراقبت از مو چیست باید در یک دوره کامل در این زمینه شرکت کنید و اصول مربوط به مراقبت از مو را به صورت کامل بیاموزید. همانطور که دوره های مربوط به مراقبت از پوست نیاز به یادگیری و کسب تخصص دارند، دوره های مراقبت از مو هم به این شکل هستند و کسانی که قصد ورود در این دوره ها را دارند باید سعی کنند که اصول مراقبت از مو را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرند و در این زمینه به فردی متخصص و کاردان تبدیل شوند.

 مراقبت از مو روش های مختلفی دارد و هر روش برای جنس خاصی از مو، مورد استفاده قرار می‌ گیرد. فردی که در این حوزه قصد دارد به صورت تخصصی فعالیت کند باید تمام این روش ها را بشناسد و انواع جنس مو را یاد بگیرد تا بتواند برای هر فرد از مناسب ترین روش مراقبتی استفاده داشته باشد‌.

 شناسایی محصولات و برندهای معتبر در این زمینه هم از جمله نکات مهمی هستند که به افراد علاقمند به حوزه ی مراقبت از مو توصیه می شود. به صورت کلی موها برای اینکه نرم و درخشان و زیبا باشند و رشد بالایی داشته باشند، نیاز به برخی از ویتامین ها و پروتئین ها دارند که این موارد برای تمام موها مشترک است. اما برخی دیگر از موها با توجه به این که جنس خشک دارند یا چرب، روش های مراقبتی متفاوتی را هم دارا می باشند.

برای مثال ماساژ با انواع روغن ها، آبرسانی موها، محافظت از موها با محصولات مناسب و… همه و همه جز نکاتی هستند که بر اساس جنس و نوع مو تعیین می شوند.

سرفصل های دوره احیای مو

اگر قصد شرکت در دوره آموزشی احیای مو را دارید، باید از سرفصل های آموزش مراقبت و احیای مو آگاهی پیدا کنید و سالن آموزشی را پیدا کنید که تمام این سرفصل ها را تحت پوشش خود قرار دهد و به شما بیاموزد.سرفصل های مهم و کلیدی برای احیای مو عبارتند از:

 • شناخت ساختمان مو
 • شناخت انواع جنس مو
 • یادگیری روش تشخیص دلیل آسیب دیدگی و درمان مو
 • شناخت انواع محصولات این حوزه 
 • یادگیری تقسیم بندی مو 
 • یادگیری بوتاکس مو
 • یادگیری پروتئین تراپی
 • آموزش و یادگیری خاویار تراپی
 • یادگیری فیلر تراپی مو
 • یادگیری مولکول تراپی مو
 • شناخت پلکس تراپی مو
 • یادگیری آرژنین تراپی مو
 • یادگیری اویل تراپی مو
 • راه های تشخیص فرمالدئید
 • آموزش فست تراپی مو
 • شناخت راه های هیدراته کردن مو
 • یادگیری کلاژن و کریستال مو
 • آموزش پانسمان موهای به شدت آسیب دیده
 • یادگیری ضخیم کردن تارهای مو
 • یادگیری اصول جلوگیری کننده از ریزش مو
 • آشنایی با انواع محصولات درمانی برای موهای آسیب دیده
 • آموزش تکنیک مولتی فانکشن
 • یادگیری هیدروکسی تراپی

آموزشگاه زیبایی سمیه بانو یک آموزشگاه بسیار معتبر و شناخته شده در تهران می باشد که تمام سرفصل های ذکر شده را به هنرجویان علاقه مند می آموزد.

علاقه مندان به حوزه ی احیای مو می توانند به آموزشگاه سمیه بانو مراجعه داشته باشند و اصول لازم در رابطه با احیا را بیاموزند‌ این سرفصل‌ ها روز به روز در حال آپدیت شدن هستند. زیرا دانش مربوط به احیای مو دائماً در حال گسترش و آپدیت می باشد و سالن زیبایی و آموزشی سمیه بانو از جمله سالن هایی است که طبق اصول روز دنیا پیش می‌ رود و جدیدترین متد صافی و احیا را به هنرجویان خود می آموزد.

آموزش مراقبت و احیای مو
آموزش مراقبت و احیای مو

اصول آموزش مراقبت و احیای مو

اصول آموزش صافی دائم مو از جمله موارد بسیار مهمی است که تمام فعالین در حوزه ی احیا و صافی باید بر این اصول مسلط باشند. تا برهمین اساس فرایند احیای موها را انجام دهند. اولین اصلی که در این زمینه وجود دارد، توانایی مشاوره دادن می باشد.

یعنی شما به عنوان یک فرد متخصص در این حوزه باید توانایی مشاوره دادن به بهترین شکل ممکن را به مراجعه کنندگان خود داشته باشید. زیرا هر فرد جنس موی خاص خود را دارد. میزان تراکم مو، بلندی و کوتاهی مو و حتی دلیل آسیب دیدگی مو برای افراد متفاوت خواهد بود و هیچ مویی شبیه موی دیگر نیست.

پس شما باید بتوانید که یک مشاوره کامل و مناسب را ارائه دهید. تا فرد با بهترین روش ممکن موهای خود را احیا کند و این احیا با آگاهی نسبی انجام شود.

موی همه ی ما به خودی خود دارای پروتئین است. که این پروتئین باعث ضخامت مو، حس لطافت و درخشندگی مو می شود. وقتی که میزان پروتئین موجود، در اثر دکلره، اتو، سشوار و سایر عوامل محیطی کاهش پیدا کند، طبیعتاً تار مو نازک و شکننده شده و مو به طور کامل آسیب دیده می شود.

 در چنین شرایطی احیای مو می تواند مجدداً پروتئین از دست رفته را به مو برگرداند و باعث شود که مو نرم و لطیف و درخشان به نظر برسد.

با توجه به نوع موادی که در فرایند احیا استفاده می شود، هر کدام از این روش ها می توانند نام خاصی داشته باشند. برای مثال، بوتاکس مو، پروتئین تراپی، اوزون تراپی، آرژنین تراپی و… همگی جزو روش های احیای مو به حساب می‌ آیند و یک هنرجو باید به تمام این روش ها تسلط کامل پیدا کند تا به فردی متخصص تبدیل شود و در بازار کار به موفقیت بالا دست پیدا کند.

عوامل موثر روی اصول مراقبت از مو

در امر آموزش مراقبت از مو باید عواملی که روی اصول مراقبت تاثیر می گذارند را بشناسید تا بر اساس همین اصول، فرایند مراقبت را برای مشتری های خود انجام دهید‌. از جمله عوامل موثر بر روی روش های مراقبتی مو عبارتند از:

 • جنس مو
 • مدل مو از لحاظ صاف یا فر بودن
 • رنگ داشتن یا نداشتن مو
 • چربی یا خشکی مو 
 • میزان رشد ریشه مو
 • موخوره داشتن یا نداشتن ساقه مو

برای اینکه بتوانید در این زمینه به درستی فعالیت کنید و مراقبت کامل و جامعی برای مشتری های خود ارائه دهید، باید تمام این عوامل موثر را در نظر بگیرید تا بر اساس این عوامل روش های مراقبتی اختصاصی خود را داشته باشید و از محصولات مختص هر مو استفاده کنید.

آموزشگاه سمیه بانو انواع روش های مراقبت بر اساس نوع جنس و سایر مشکلات مو را به شما یاد خواهد داد تا اشراف کاملی در این زمینه به مسئله مراقبت از مو داشته باشید. زیرا مو بخش حساسی از بدن می باشد که یک اشتباه ساده ممکن است باعث عوارض و خسارت‌ های جبران‌ناپذیر شود و فردی که در حوزه مراقبت از مو مشغول به فعالیت است، باید سعی کنند که تخصص و مهارت بالای خود را به بهترین شکل ممکن در یک آموزشگاه معتبر کسب کند تا در آینده ی شغلی خود دچار مشکل نشود.

معرفی آموزشگاه در تهران برای آموزش مراقبت و احیای مو

اگر به دنبال یک آموزشگاه در تهران برای آموزش مراقبت و احیای مو هستید، می توانیم با معرفی سالن زیبایی رنگ مو و آموزشی و زیبایی سمیه بانو به شما کمک کنیم تا فرایند صافی مو را تحت نظر این آموزشگاه معتبر بیاموزید و در نهایت مدرکی معتبر دریافت کنید.

 این آموزشگاه به مدیریت سرکار خانم سمیه یادگاری اداره می‌ شود و مدرس تخصصی دوره های مربوط به صافی و احیا و سرکار خانم یادگاری می باشد. تا تمام علاقه مندان به این حوزه بتوانند تحت نظر این فرد با تجربه و متخصص، اصول مربوط به مراقبت و احیای مو را بیاموزند و بعد از اتمام دوره مدرک معتبر دریافت کنند و با این مدرک در سالن های زیبایی مختلف و در لاین مربوط به احیا مشغول به کار شوند.

 این آموزشگاه مفتخر است که انواع دوره های مربوط به زیبایی را برگزار کند‌. که یکی از این دوره های پرطرفدار، دوره آموزش مراقبت و احیای مو محسوب می شود. این دوره هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری برگزار می شود. تا کسانی که ساکن تهران نیستند، بتوانند به صورت غیر حضوری در این دوره مفید شرکت کنند و از دانش و تخصص بالای سرکار خانم سمیه یادگاری نهایت استفاده و بهره را داشته باشند.

سخن آخر

شما با شرکت در دوره آموزش مراقبت و احیای مو می توانید از یک هنرجو، به یک فرد متخصص و کاردان در حوزه ی مراقبت از مو تبدیل شوید و با گرفتن مدرک فنی حرفه ای به سرعت جذب بازار کار شوید و به درآمد بالا دست پیدا کنید. حتماً دقت داشته باشید که یک آموزشگاه معتبر در این زمینه انتخاب کنید زیرا داشتن یک آموزشگاه معتبر باعث می شود که فرایند یادگیری و ورود شما به بازار کار با سرعت بهتری پیش برود.

4.5/5 - (22 امتیاز)

One thought on “آموزش صفر تا صد مراقبت و احیای مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)