آموزش کار با مواد رنگ مو

آموزش کار با مواد رنگ مو

آموزش کار با مواد رنگ مو در دوره‌ های مختلف آموزش رنگ و مش و حتی آموزش رنگ مو به هنرجویان یاد داده می‌ شود. مواد رنگ مو متعدد هستند و توسط برند های مختلف در ایران و خارج از ایران تولید می‌ شوند.

 یک رنگ کار حرفه‌ ای موظف است که برند های معتبر در این حوزه را بشناسد و برای خدمات خود از بهترین برند ها بهره ببرد تا در نهایت بتواند کار با مواد رنگ مو را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 برای تمام این موارد دوره‌ های مختلفی تدوین شده‌ اند که توسط آموزشگاه‌ های متعدد برگزار می‌ شوند و آموزشگاه زیبایی سمیه بانو از جمله بهترین رنگ کار مو در تهران و آموزشگاهی به شمار می‌ آید که انواع دوره‌های مربوط به رنگ مو را به صورت کاملاً حرفه‌ ای و تخصصی برگزار می‌ کند و قطعاً یک هنرجو با شرکت در این دوره‌ ها آموزش کار با مواد رنگ مو را هم به بهترین شکل ممکن خواهد آموخت.

اگر نگاهی به محتواهای پیشین سایت سمیه بانو بیندازید متوجه می‌ شوید که تا چه میزان دوره‌ های این آموزشگاه پربار و کاربردی هستند. برای مثال با مطالعه ی مقاله مرکز آموزش تخصصی رنگ مو به این نکته پی خواهید برد که چقدر انتخاب آموزشگاه خوب، در موفقیت افراد تاثیرگذار است.

شماره تماس و آدرس سالن زیبایی سمیه بانو 

02166560418 

09126440705

02166560417 

 

آدرس :

خ ستارخان، بین شادمهر و بهبودی، روبروی برجهای ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

 خواندن این مطلب را تا انتها به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا به بهترین شکل ممکن کار با مواد رنگ مو را یاد بگیرید و در نهایت در صورت علاقه با انتخاب یک آموزشگاه معتبر در این حوزه به تخصص رسمی دست پیدا کنید.

مواد رنگ مو شامل چه آیتم هایی است؟

مواد رنگ مو متشکل از انواع رنگ های مو، انواع پودر های دکلره و انواع اکسیدان ها می باشد که در دوره آموزش کار با مواد رنگ مو می توانید به صورت کاملا تخصصی به این آیتم ها مسلط شوید.

هر کدام از این مواد ها نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن فرایند رنگ مو ایفا می‌ کنند و کاربرد خاص خود را دارند. به این صورت که یک رنگ کار حرفه‌ای باید نسبت به تمام برند های تولید کننده این مواد شناخت داشته باشد تا در نهایت بتواند بهترین مواد را انتخاب کند.

رنگ‌ های مو شامل انواع مختلف طبیعی و شیمیایی هستند و هر یک از آن ها ویژگی‌ های منحصر به فرد خود را دارند. پس قطعاً یک رنگ کار یا یک هنرجوی حوزه رنگ طی گذراندن دوره آموزش رنگ مو باید نسبت به این مواد شناخت کافی داشته باشد تا به نحو احسن از آن ها در روند کار خود استفاده کند.

در آموزشگاه سمیه بانو با بهترین مدرس رنگ مو در ایران شما به عنوان یک هنرجو با تمام این آیتم‌ ها به صورت کامل آشنا می‌ شوید تا پس از دریافت مدرک بتوانید از بهترین مواد در روند کار خود استفاده کنید.

سرفصل های آموزش کار با مواد رنگ مو

درست است که مبحث آموزش کار با مواد رنگ مو جزو سرفصل‌ های کلی به شمار می‌ آید اما این مبحث به خودی خود دارای زیر مجموعه‌ های گسترده می‌ باشد و سرفصل‌ های اختصاصی خود را نیز دارد که این سرفصل‌ ها در دوره کار با مواد رنگ مو به هنرجویان یاد داده می‌ شوند.

 این سرفصل‌ های مهم حتی در دوره‌ های مربوط به رنگ و مش هم باید به هنرجو آموزش داده شوند. زیرا هنرجو بدون آگاهی از این موارد نمی‌ تواند به یک رنگ کار حرفه‌ ای و موفق تبدیل شود.

در همین راستا شما را با این سرفصل‌ ها آشنا می‌ کنیم تا قبل از ورود به این دوره‌ های تخصصی آگاهی نسبی نسبت به آن ها داشته باشید. این سرفصل عبارتند از:

  • شناخت انواع رنگ‌ ها و کاربرد هر کدام از آن‌ها
  • شناخت انواع اکسیدان‌ ها و کاربرد آن ها در اقدامات مختلف از جمله رنگ، دکلره، مش،  رنگساژ و…
  • توانایی تبدیل کردن رنگ‌ های گرم به سرد و تبدیل کردن رنگ‌ های سرد به گرم
  • یاد دادن روش‌ های مختلف مش
  • یاد دادن ترمیم مش
  • آموزش پوشش دادن موهای سفید 
  • توانایی کاتالوگ خوانی و شناخت رنگ‌ ها از طریق کاتالوگ
  • آموزش استفاده از انواع پودرهای دکلره و طریقه دکلره کردن صحیح مو
  • آموزش انواع لایت و هایلایت 
  • توانایی انجام رنگ مو یا دکلره بدون کوچک‌ ترین آسیب

آموزشگاه سمیه بانو مفتخر است که این سرفصل‌ ها را به صورت تئوری و عملی به هنرجویان می‌ آموزد. حتماً به عنوان یک هنرجو استرس این را دارید که آیا آموزشگاه زیبایی مورد نظر شما تمام سرفصل‌ ها به صورت تخصصی به شما یاد می‌ دهد یا خیر.

ما در این مقاله قصد داریم که با معرفی آموزشگاه سمیه بانو این استرس و اضطراب را از شما دور کنیم و این اطمینان خاطر را به شما بدهیم که قطعاً با شرکت در دوره‌ های این آموزشگاه به فردی موفق در حوزه ی رنگ و مش تبدیل می‌ شوید و کار با انواع مواد رنگ مو را به صورت حرفه‌ ای یاد خواهید گرفت.

آیا در دوره کار با مواد، انواع اکسیدان ها معرفی می شوند؟

قطعاً در دوره کار با مواد رنگ مو انواع اکسیدان‌ها به هنرجویان یاد داده می‌ شوند. زیرا اکسیدان نقش مهم و تعیین کننده در زیبایی رنگ مو ایفا می‌ کند و روی نتیجه ی نهایی رنگ مو نیز تاثیر زیادی دارد.

پس باید بدانید که در رنگ پذیری و حتی ترکیبات رنگ مو اکسیدان باید به شیوه ی‌ صحیح استفاده شود. اکسیدان فعال کننده ی رنگ مو می‌ باشند و حتی جلوگیری از آسیب به مو در اثر رنگ هم فقط و فقط در صورتی امکان‌ پذیر است که رنگ موی مورد نظر با اکسیدان ترکیب شده باشد.

پس می‌ توانیم با این اوصاف نتیجه بگیریم که چقدر انتخاب یک اکسیدان خوب برای یک رنگ کار موفق و حرفه‌ ای مهم است و در طی آموزش کار با مواد رنگ مو قطعاً شناسایی انواع اکسیدان‌ ها و کاربرد هر یک به هنرجویان یاد داده خواهد شد.

چگونه می توان تجربه ی موفقی در دوره آموزش کار با مواد رنگ مو داشت؟

عوامل متعددی هستند که می‌ توانند باعث کسب تجربه موفق در دوره آموزش کار با مواد رنگ مو شوند، که هر یک از این عوامل را به صورت جداگانه با هم بررسی می‌ کنیم.

1- انتخاب آموزشگاه خوب

اولین و مهم‌ترین عامل در این زمینه انتخاب آموزشگاه خوب می‌ باشد. زیرا یک آموزشگاه خوب تمام اصول لازم را از صفر تا ۱۰۰ به بهترین شکل ممکن به هنرجویان خود می‌ آموزد و اجازه نمی‌ دهد که هنرجو بدون یاد گرفتن اصول وارد بازار کار شود. در همین راستا آموزشگاه سمیه بانو را به شما معرفی می‌ کنیم.

2- شرکت در دوره‌ های آموزشی تخصصی

 منظور از شرکت در دوره‌ های آموزشی تخصصی این است که هر یک از دوره‌ ها را به صورت جداگانه و حرفه‌ ای بیاموزید. این امر موجب می‌ شود که تمام موارد و آیتم‌ ها را به صورت کاملاً دقیق یاد بگیرید و هیچ نکته‌ ای جا نماند. برای مثال دوره کار با مواد رنگ مو جزو دوره‌ های جزئی به شمار می‌ آید که به علت داشتن محدودیت موجب می‌ شود که هنرجو تمام اصول کار با مواد را از صفر تا صد با جزئیات کامل یاد بگیرد.

3- بهره بردن از دانش آپدیت

یکی از فاکتورهای اصلی برای موفقیت در کار این است که همیشه آپدیت باشید. این یعنی وقتی که دوره آموزش کار با مواد را پشت سر گذاشتید تا چندین سال بعد به همان دانش اکتفا نکنید و سعی کنید با شرکت مجدد در دوره‌ ها اصول روز این حرفه را بیاموزید.

 آموزشگاه سمیه بانو ضمن اینکه دوره‌ های کار با مواد و رنگ مو را برای هنرجویان مبتدی برگزار می‌ کند، دوره‌ هایی برای هنرجویان حرفه‌ ای‌تر نیز دارد و آن دسته از آرایشگران که قصد آپدیت حرفه خود را دارند می‌ توانند در این دوره‌ ها شرکت کنند.

سخن آخر

با مطالعه ی این مطلب به این نکته پی بردید که آموزش کار با مواد رنگ مو به این سادگی‌ هم نیست و قطعاً مستلزم شرکت در دوره‌ های تخصصی در آموزشگاه‌ های حرفه‌ ای می‌باشد. تا بدین ترتیب بتوانید در این حوزه به یک رنگ کار موفق و حرفه‌ ای تبدیل شوید  که به کار و تخصص خود اهمیت می‌ دهد.

 اگر تا قبل از این در این دوره‌ ها شرکت داشتید و قصد آپدیت دانش خود را دارید و تجربه خاصی در این زمینه کسب کرده‌ اید،  می‌ توانید با به اشتراک گذاشتن این تجربه در سایت سمیه بانو سایر هنرجویان مبتدی را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنید. تا با آگاهی کامل تری، وارد دوره کار با مواد رنگ مو شوند. 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)