آموزش رنگ و مش موی بلند

آموزش رنگ و مش موی بلند

اگر دوست دارید آموزش رنگ و مش موی بلند را فرا بگیرید تا بتوانید به عنوان یک رنگ کار حرفه‌ ای اصول مش موهای بلند را بلد باشید،  می‌ توانید در دوره‌ های تخصصی این مهارت شرکت کنید.

 آموزشگاه زیبایی و تخصصی سمیه بانو از جمله آموزشگاه‌ های بسیار معتبر کشور و تهران می‌ باشد که دوره‌ های مختلف را در زمینه ی مهارت‌ های زیبایی برگزار می‌ کند. یکی از همین دوره‌ ها دوره ی مربوط به  آموزش رنگ و مش می‌ باشد که طرفداران بسیار زیادی را هم به خود اختصاص داده است. زیرا مهارت رنگ و مش جزء مهارت‌ های پرطرفداری است که همیشه متقاضیان زیادی دارد و لاین‌ های رنگ و مش در سالن‌ های زیبایی نیز همواره پذیرای مشتری‌ های مختلف در طول روز هستند. زیرا انجام رنگ و مش باعث ایجاد تنوع و زیبایی در چهره می‌ شود که اکثر بانوان به این موضوع علاقه مند شده‌ اند.

روش‌ های انجام مش مو 

طی فرایند آموزش رنگ و مش موی بلند با انواع روش‌ های مش نیز آشنا می‌ شوید تا بعد از اتمام دوره به عنوان یک رنگ کار حرفه‌ ای بتوانید از هر یک از این روش‌ ها در روند انجام مش استفاده داشته باشید. انواع روش‌ های مش عبارتند از:

 • مش کلاهی یا سوزنی 
 • مش با فویل
 • مش شانه‌ ای

هر یک از این روش‌ ها شیوه انجام خاص خود را دارند و نیازمند ابزار و لوازم خاص خود نیز هستند. باید بدانید که مقدار ضخامت موهای مش هم در هر یک از این روش‌ ها متفاوت است. برای مثال مش مو با کلاه یا با روش سوزنی رشته‌ های ظریف و باریک از مو را روشن می‌ کند. اما مش تکه‌ ای یا مش با فویل باعث می‌ شود که قسمت‌ های ضخیم‌ تری از تار مو به رنگ روشن در بیایند.

پیشنهاد ما به خانم‌ هایی که موی بلند دارند، این است که روش فویلی را برای انجام مش استفاده کنند و شما به عنوان یک رنگ کار حرفه‌ ای باید این نکته را به مشتری خود یادآور شوید که در صورت داشتن موی بلند انجام مش با روش فویلی بهتر خواهد بود و نتیجه ی زیباتری دارد.

اما افرادی که موهای متوسط یا کوتاه‌ تر دارند،  می‌ توانند از روش کلاهی یا سوزنی استفاده داشته باشند. کشیدن مو به بیرون از کلاه در شرایطی که مو بلند باشد، بسیار سخت و دردناک خواهد بود. اما موهای کوتاه به راحتی با قلاب از کلاه مش خارج می‌ شوند و فرایند مش کلاهی به نحو احسن انجام خواهد شد.

سرفصل های دوره آموزش رنگ و مش

آشنایی با سرفصل‌ های دوره آموزش رنگ و مش موی بلند از جمله نکات مهمی است که تمام هنرجویان قبل از ورود به دوره باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنند. تا با پیش زمینه کاملی وارد دوره شوند و مهارت‌ های لازم را دقیق‌ تر یاد بگیرند. این سرفصل‌ ها شامل موارد زیر می‌ شوند:

 1. شناخت مثلث رنگ‌ ها 
 2. پیگمنت شناسی رنگ‌ ها
 3. یادگیری پایه‌ های دکلره
 4. آموزش کاتالوگ خوانی
 5. آموزش رنگ کردن مو
 6. آموزش رنگساژ مو
 7. یادگیری مش با کلاه 
 8. آموزش مش با فویل 
 9. آموزش آمبره
 10. یادگیری سامبره
 11. یادگیری انجام رنگ ریشه 
 12. توانایی رنگ کردن موهای سفید
 13. آموزش ریموو کردن رنگ مو
 14. یادگیری ویتامینه کردن مو
 15. آموزش فر کردن مو 
 16. آشنایی با حروف و اعداد در کاتالوگ رنگ مو
 17. آشنایی با رفله گیری رنگ 
 18. شناخت برندهای خوب و معتبر در حوزه رنگ مو و اکسیدان‌ ها 
 19. توانایی ترمیم لایت مو
 20. توانایی انجام دکلره کامل 
 21. آموزش تکنیک لایت
 22. آموزش انواع هایلایت
 23. آموزش کنتراست ریشه

در آموزشگاه زیبایی سمیه بانو این سرفصل ها از صفر تا صد به هنرجویان آموزش داده می‌ شوند و قطعاً یک هنرجوی رنگ و مش وقتی که تمام موارد ذکر شده در این سرفصل‌ ها را به صورت تئوری و عملی یاد بگیرد، می‌ تواند به فردی حرفه‌ ای در این زمینه تبدیل شود. یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده است آموزشگاه سمیه بانو به عنوان بهترین سالن تخصصی رنگ و مش و مو برای آموزش رنگ مش در تهران به شمار می آید، همین موضوع است.

آشنایی با مهارت دکلره کردن مو

واقعیتی که وجود دارد این است که انجام مش بدون دکلره غیر ممکن است و تمام موهایی که مش یا هایلایت می‌ شوند باید در وهله اول دکلره شوند تا رنگ موی ژورنالی به طور دقیق روی موها پیاده سازی شود.

به همین منظور یکی از مهم‌ ترین مهارت‌ هایی که در امر آموزش رنگ و مش مو بلند به هنرجویان یاد داده می‌ شود اصول مربوط به دکلره کردن مو می‌ باشد. دکلره یا دکلراسیون یعنی برداشتن رنگ مو که مواد آن مخلوطی از پودر دکلره و اکسیدان ۱۲ درصد می‌ باشد. این دو مورد با هم مخلوط می‌ شوند. البته کسانی که موهای ظریف و تار نازک دارند بهتر است که از اکسیدان ۹ درصد استفاده کنند. بعد از اینکه این مواد مخلوط شدند، باید غلظتی به اندازه ی ماست پیدا کنند بعد از آن مواد آماده، از پشت سر و بخش پایینی سر به مو آغشته می‌ شود تا کل موها به مواد دکلره آغشته شوند.

حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا کل مو رنگ بگیرد و به مواد دکلره واکنش نشان دهد. انجام انواع اقدامات از جمله مش، هایلایت و لایت مستلزم این است که در ابتدا موها را دکلره کنید تا نتیجه نهایی زیبایی بیشتری داشته باشد.

مهارت دکلره در دوره آموزش رنگ و مش حرفه ای  آموزشگاه سمیه بانو به طور کامل به هنرجویان آموزش داده می‌ شود. این مهارت به علت ظرافت بالایی که دارد باید به صورت کاملاً دقیق برای هنرجویان توضیح داده شود که این موضوع در آموزشگاه سمیه بانو به طور کامل رعایت شده است.

رنگساژ مو چیست؟

یکی دیگر از تکنیک‌ های مهمی که در روند آموزش مش موی بلند زنانه یاد می‌ گیرید،  تکنیک رنگساژ می‌ باشد. در واقع به رنگی که بعد از دکلره روی موها زده می‌ شود، رنگساژ  گفته می‌ شود که برای تهیه رنگساژ یک چهارم از تیوب رنگ مورد نظر را باید انتخاب کرده و اکسیدان و آب را به صورت یک به یک با رنگ مخلوط کنید تا به شکل ماست در بیاید و غلظتی این چنینی داشته باشد.

 رنگساژ باید روی موی خیس قرار بگیرد و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه شسته شود. همه چیز بستگی به جنس مو دارد‌. روی برخی از موها رنگساژ بعد از ۵ دقیقه و برخی دیگر از موها بعد از گذشت ۱۰ دقیقه رنگساژ جواب می‌ دهد. بعد از اتمام رنگساژ، موها به خوبی شستشو داده خواهند شد. اگر رنگساژ با این هدف انجام شود که زردی مو گرفته شود، باید از رنگ‌ های دودی و نقره‌ ای استفاده شود. اگر میزان زردی موی مشتری زیاد بود به اندازه یک نخود رنگ بنفش را هم به رنگ اصلی اضافه کنید تا در نهایت هیچ اثری از زردی روی مو باقی نماند.

بهترین آموزشگاه برای آموزش رنگ و مش موی بلند زنانه کجاست؟

هنرجویان علاقمند به مهارت رنگ و مش حتماً به دنبال آموزشگاهی می‌ باشند که بهترین باشد و خدمات خود را در سطح کیفی بالا ارائه دهد و دوره‌های پرباری را برگزار کند. استادان مجرب زیادی در این زمینه وجود دارند که می‌ توانند با مهارت و تخصص بالای خود هنرجویان زیادی را در این مسیر پرورش دهند.

آموزشگاه سمیه بانو یکی از بهترین آموزشگاه‌ های زیبایی محسوب می‌ شود که ضمن داشتن استادان ماهر و متخصص دوره‌ های خود را با تمام امکانات و آپشن‌ های لازم برگزار می‌ کند و از طرف دیگر این دوره‌ ها به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌ شوند. تا هنرجویانی که ساکن تهران نیستند هم بتوانند با خیال آسوده در دوره مورد نظر شرکت داشته باشند.

در کنار تمام این نکات مثبت در نظر گرفتن قیمت مناسب برای این دوره‌ های تخصصی نیز باعث شده است که افراد برای شرکت در دوره‌ های تخصصی این آموزشگاه دغدغه مالی نداشته باشند و افراد مستعد و علاقمند بتوانند با خیال آسوده آموزشگاه سمیه بانو در تهران را برای گذراندن دوره رنگ و مش انتخاب کنند و بعد از اتمام دوره مدرک معتبر فنی و حرفه‌ ای خود را دریافت کنند.

سخن آخر

دوره آموزش رنگ و مش موی بلند کمک می‌ کند که افراد مستعد در این زمینه بتوانند مهارت خود را به شکل تخصصی و هدفمند ارتقا دهند و بعد از گذراندن دوره وارد بازار کار شوند که جهت تحقق این هدف مهم، آموزشگاه سمیه بانو بستر مناسبی را فراهم کرده است.

Rate this post

2 thoughts on “آموزش رنگ و مش موی بلند

  • سمانه قنبری میگوید:

   سلام و درود
   برای اطلاع دقیق از هزینه آموزش رنگ و مش با شماره 09126440705 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)