آموزش رنگ و مش حرفه‌ ای

آموزش رنگ و مش حرفه‌ ای

انجام رنگ و مش نیازمند تخصص بسیار بالا می‌ باشد و کسانی که قصد دارند در این حرفه وارد شوند، باید سعی کنند که در دوره‌ های مفیدی شرکت کنند تا بتوانند به تخصص و مهارت بالا در این زمینه دست پیدا کنند. در همین راستا دوره‌ های متعددی وجود دارند که به آموزش رنگ و مش حرفه‌ ای می‌ پردازند. این دوره‌ ها معمولاً در سالن‌ های زیبایی و آموزشگاه‌ های زیبایی برگزار می‌ شوند.

آموزشگاه زیبایی سمیه بانو از جمله آموزشگاه‌ های بسیار معتبر به شمار می‌ آید که انواع مهارت‌ های زیبایی را طی دوره‌ های متعدد به هنرجویان می‌ آموزد و این موضوع باعث شده است که هنرجویان زیادی علاقمند باشند که دوره‌ های مختلف زیبایی را در این آموزشگاه پشت سر بگذارند.

انجام مش به بهترین شکل ممکن نیازمند رعایت اصول خاصی است و در صورتی که یک نفر نسبت به این اصول آگاهی نداشته باشد و نتواند این نکات را رعایت کند نمی‌ تواند به یک رنگ کار حرفه‌ ای در این زمینه تبدیل شود و مش‌ های زیبا و دقیقی را روی موها پدید بیاورد.

دوره های مربوط به رنگ و مش نیازمند استادان متخصص و ماهر می باشند تا این استادان بتوانند دانش بالای خود را با هنرجویان شریک شوند و در آموزشگاه سمیه بانو دقیقا این اتفاق رخ می دهد. زیرا این آموزشگاه متشکل از استادان حرفه ای است.

آدرس ما: تهران ،خیابان ستارخان، مابین شادمهر و بهبودی، روبروی برج های ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

 در صورتی که در دوره رنگ و مش آموزشگاه سمیه بانو شرکت کنید، ضمن اینکه مدرک بسیار معتبری را دریافت خواهید کرد، می توانید تمام نکات جزئی و کلی مربوط به رنگ و مش را هم فرا بگیرید و بعد از ورود به بازار کار، به بهترین شکل ممکن، دانسته های خود را به هنرجویان ارائه دهید.

دوره آموزش رنگ و مش حرفه ای

دوره آموزش رنگ و مش حرفه‌ ای هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری برگزار می‌شود. با توجه به اینکه شما چه آموزشگاهی را برای شرکت در این دوره‌ها انتخاب کنید،  چگونگی برگزاری دوره متفاوت خواهد بود. برخی از آموزشگاه‌ها مانند آموزشگاه سمیه بانو هم هستند که دوره‌ها را هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری برگزار می‌کنند. تا هنرجویان علاقمند، بتوانند از سراسر کشور بدون محدودیت و دغدغه ی خاصی در هر یک از این دوره‌ ها شرکت داشته باشند.

 طی برگزاری این دوره ها انواع تکنیک‌ ها برای زیبا کردن مو و انجام رنگ و مش به هنرجو آموزش داده می‌ شوند‌، که این تکنیک‌ ها هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برای هنرجو توضیح داده می‌ شوند تا هنرجو ها بتوانند به صورت کامل مهارت‌ های لازم را کسب کنند.

برای مثال، مهارت‌هایی مانند: آموزش شناخت انواع رنگ‌های مو، شناخت ترکیب رنگ، طریقه ی صحیح گذاشتن رنگ روی ریشه،‌ طریقه ی دکلره مو، آموزش رنگساژ مو و انواع تکنیک‌های جدید در رنگ مو و… از جمله مهارت‌هایی هستند که در دوره رنگ و مش به هنرجو آموزش داده می‌ شوند تا هنرجو بتواند انواع رنگ‌ های ژورنالی و ترکیبی را به بهترین شکل ممکن روی موهای مشتری‌ های خود پیاده سازی کند و بعد از ورود به بازار کار دچار مشکل خاصی نشود و عملکرد فوق العاده‌ ای از خود ارائه دهد.

این مسئله به رونق کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان یک رنگ کار نیز منجر خواهد شد. اگر به این مهارت علاقه دارید و دوست دارید که در این زمینه به موفقیت‌ های ماندگار و ادامه‌ دار دست پیدا کنید، بهتر است که از همان ابتدا در انتخاب آموزشگاه زیبایی مورد نظر و نوع دوره‌ ای که می‌ گذرانید دقت زیادی به خرج دهید.

آموزش رنگ و مش حرفه‌ ای

سرفصل های دوره آموزش رنگ و مش چیست؟ 

سرفصل های دوره آموزش رنگ و مش حرفه ای کاملا متنوع هستند که هر کدام از این سر فصل ها در آموزشگاه سمیه بانو به صورت کاملا تخصصی به هنرجویان آموزش داده می شوند. هر هنرجوی رنگ و مش باید سعی کند که ضمن شناخت این سرفصل های مهم، در یادگیری آن ها نیز کوشا باشد تا بعد از دریافت مدرک و ورود به بازار کار، بتواند عملکرد حرفه ای و خوبی را از خود ارائه دهد. در ادامه این سرفصل های کلیدی را باهم مرور خواهیم کرد. 

 1. شناخت رنگ ها
 2. آموزش رنگ شناشی مبتدی و حرفه ای
 3. آموزش مثلث رنگ ها
 4. آموزش ترکیب رنگ اولیه و ثانویه
 5. توانایی کاتالوگ خوانی رنگ ها
 6. شناخت انواع رنگ های ترکیبی
 7. ژورنالی خوانی عکس های ژورنالی
 8. شناخت انواع پایه ی رنگ
 9. توانایی رنگ گذاری چند مرحله ای
 10. انجام رنگ ریشه
 11. انجام رنگ کامل
 12. شناخت انواع رنگساژ های مکمل
 13. توانایی پوشش سفیدی مو با رنگ 
 14. توانایی رفله گیری با رنگ
 15. انجام ریمو رنگ مو
 16. توانایی ترکیب انواع رنگ و مش
 17. توانایی انجام مش با روش های مختلف کلاهی، فویلی و…
 18. شناخت انواع روش های هایلایت مو و چگونگی انجام هر یک از آن ها
 19. آموزش انواع آمبره و سامبره
 20. شناخت ترکیب رنگ مناسب بر اساس رنگ و فرم صورت
 21. آموزش کار با انواع مواد 
 22. توانایی انجام مش‌ های متنوع از جمله رنگ و مش پر، رنگ و مش تکه‌ ای و….
 23. یادگیری بهترین ترکیب رنگ‌ های پرطرفدار بدون ایجاد زردی و قرمزی 
 24. توانایی به پایه رساندن مو
 25. شناخت بهترین برند های رنگ مو و بهترین وسایلی که در دوره رنگ و مش استفاده می‌ شوند.
 26. توانایی بالیاژ مو
 27. آموزش انواع بلیچینگ 
 28. توانایی هاشور زدن مو با انواع رنگ‌ های فانتزی

با انتخاب یک آموزشگاه خوب می‌ توانید به صورت کامل به هر یک از این سرفصل‌ ها تسلط پیدا کنید.

هزینه شرکت در دوره آموزش رنگ و مش

هزینه آموزش رنگ و مش حرفه ای با توجه به نوع آموزشگاه منتخب شما متفاوت است. زیرا هر آموزشگاه بر اساس تعداد جلساتی که برای دوره در نظر می گیرد و بر حسب میزان تخصص و مهارت مدرس و نوع مدرکی که ارائه می کند، می تواند هزینه ی متفاوتی نسبت به دیگر آموزشگاه ها داشته باشد. 

طبیعتا همه ی هنرجویان علاقمند و مستعد، دوست دارند در دوره ای شرکت کنند که هم کاملا پربار باشد و به دانش و مهارت آن ها بیفزاید و هم قیمت مناسب و بسیار خوبی داشته باشد. 

با وجود آموزشگاه‌ های متعددی که در تهران و حتی سایر استان‌ ها و شهرستان‌ های کشور وجود دارند می ‌توانید با کمی جستجو به هدف خود برسید و آموزشگاه معتبر و در عین حال با قیمت مناسبی را پیدا کنید.

 در انتخاب نوع دوره ی خود هم دقت زیادی به خرج دهید و تعداد جلسات دوره را در نظر داشته باشید. هر چقدر که تعداد جلسات افزایش پیدا کنند، هزینه ی نهایی کلاس هم افزایش پیدا خواهد کرد. برای گذراندن دوره ی رنگ و مشک به بهترین شکل ممکن و با کمترین هزینه ی ممکن، آموزشگاه سمیه بانو در خدمت تمام هنرجویان از سراسر کشور می‌ باشد.

این آموزشگاه همواره در تلاش است تا قیمت منصفانه ای را برای دوره های پربار خود در نظر بگیرد، تا بدین ترتیب همه ی علاقمندان بتوانند بدون دغدغه ی مالی، در بهترین دوره آموزش  رنگ و مش شرکت کنند و مهارت و تخصص بالایی به دست بیاورند. این دوره ها برای کسانی که ساکن تهران نیستند به صورت آنلاین قابلیت برگزاری دارند و در هر صورت پس از اتمام دوره، مدرک معتبر فنی و حرفه ای به همه ی هنرجویان حضوری و غیر حضوری اعطا خواهد شد که از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. 

وسایل مورد نیاز برای شرکت در دوره رنگ و مش

وسایل مورد نیاز برای آموزش رنگ و مش حرفه ای شامل گزینه های متعدد هستند که هر یک از آن ها نقش مهم و تعیین کننده در بهتر پیش رفتن فرآیند آموزش ایفا می کنند و یک آموزشگاه خوب مانند سمیه بانو، تمام این لوازم را برای هنرجویان خود تدارک می بیند.  این وسایل عبارتند از:

 • مواد مصرفی (رنگ مو، پودر دکلره، اکسیدان ها و…)
 • روپوش سفید
 • سشوار
 • برس های گرد (کوچک، بزرگ و متوسط)
 • کاسه رنگ پلاستیکی
 • فرچه زبر رنگ
 • فرچه دکلره
 • فویل
 • کلاه مش
 • قلاب کلاه مش
 • پیشبند یکبار مصرف
 • شانه دم فلزی
 • کیلیپس های متعدد
 • دستکش لاتکس
 • شانه دندانه درشت
 • حوله
 • شامپوی نرم کننده
 • سرم و روغن مو

شخصا برای انجام مش روی موهای خود، سالنی را انتخاب می کنم که کاملا مجهز باشد و تمام جزئیات بهداشتی را هم رعایت کند. تمام هنرجویان مشغول در دوره رنگ و مش سالن تخصصی رنگ و مش مو  سمیه بانو؛ یاد می گیرند که در جهت رفاه و آسایش مشتری، فرایند رنگ و مش را انجام دهند. 

سخن آخر

آموزش رنگ و مش حرفه ای در صورتی که به خوبی به هنرجو یاد داده شود و در آموزشگاه معتبری انجام شود، می تواند نتایج مثبت بسیار زیادی داشته باشد که آموزشگاه سمیه بانو در این راستا یکی از بهترین انتخاب های ممکن می باشد. 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با سالن (کلیک کنید)