آموزش ترکیب رنگ در تهران

آموزش ترکیب رنگ در تهران

اگر به دنبال بهترین آموزش ترکیب رنگ در تهران هستید پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله همراه با ما باشید 

در این مقاله به آموزش ترکیب رنگ در تهران که توسط سمیه بانو برگزار می شود می پردازیم. ترکیب رنگ یکی از سرفصل های مهم دوره های آموزشی کار با رنگ است که هنرجو را قادر می سازد تا انواع رنگ ها را درک کرده و روانشناسی رنگ ها را بشناسند تا در زمان کار روی مشتری بتوانند بهترین ترکیب قابل استفاده برای مشتری را برایش اعمال نمایند.

اهمیت شرکت در دوره های آموزش ترکیب رنگ

ترکیب رنگ از جمله خدمات آرایشگری بانوان است که نیاز به دانش و مهارت خاص داشته و افراد باید بدانند که چطور رنگ ها را باهم ترکیب کنند تا بتوانند یک کار با کیفیت به مشتریان خود ارائه دهند. از آن گذشته یکی از ویژگی آرایشگران ماهر، ترکیب درست رنگ ها با توجه به نکاتی مانند روانشناسی رنگ ها و سلایق مشتری است.

اهمیت دریافت مدرک برای ترکیب رنگ

برای ارائه خدمات ترکیب رنگ در سالن های زیبایی شما نیاز به داشتن مدرک معتبر فنی دارید. لذا به شما توصیه می کنیم اگر به دنبال بهترین آموزش ترکیب رنگ در غرب تهران هستید همین الان با متخصصین سمیه بانو ارتباط برقرار کرده و از آنها مشاوره دریافت کنید.

آموزش ترکیب رنگ در تهران

سرفصل های دوره ها آموزش ترکیب رنگ

همانطور که گفته شد، هدف اصلی سمیه بانو، تعیلم و پرورش هنرجویانی است که علاقه زیادی برای ورود به دنیای آرایشگری دارند و می خواهند این کار را به عنوان یک کسب و کار ثابت انتخاب نمایند، از این رو تیم سمیه بانو تلاش کرده که بهترین و کامل ترین دوره آموزش ترکیب رنگ در تهران را تدارک ببیند تا هنرجویان بدون هیچ مشکل بتوانند بعد از گذراندن این دوره ها وارد بازار کار شوند. برخی از سرفصل های دوره ترکیب رنگ آکادمی زیبایی سمیه بانو شامل موارد زیر است.

 1. شناخت رنگ ها

در این بخش از دوره آموزش ترکیب رنگ در تهران، مربی به طور کامل رنگ های مختلف، طبقه بندی رنگ ها و راه شناخت رنگ ها را به هنرجویان آموزش می دهد. همچنین مربیان اصول ساخت رنگ های متنوع بر پایه سه رنگ اصلی شامل قرمز، آبی و زرد را به هنرجویان آموزش می دهند. همچنین بطور کامل مثلثات رنگ را برای هنرجویان شرح داده می شود. و در آخر نیز هنرجویان در می یابند که چه مقدار از هر رنگی باید با رنگ مناسب دیگری مخلوط شود تا رنگ دلخواه حاصل گردد.

 1. نحوه خواندن کاتولوگ

در قسمت نحوه خواندن کاتالوگ، مربیان بطور کامل برای هنرجویان شرح می دهند که یک کاتالوگ رنگ مو شامل چه قسمت های است و چگونه باید آن را خواند. بدین شکل هنرجویان در می یابند که هر کد رنگی مربوط به چه رنگ موی است و برای ساخت یک ترکیب رنگ جدید باید چه کد رنگ های را با هم و با چه نسبتی مخلوط کنند. بعد از گذراندن این بخش از دوره هنرجویان قادر هستند که مشتری را برای انتخاب کد رنگی مناسب به بهترین شکل راهنمایی کنند و در صورت درخواست مشتری برای معرفی رنگی متناسب با پوست و موهایش، بهترین کد یا کدهای رنگ جهت ترکیب را معرفی کنند.

 1. استفاده درست از اکسیدان

در این قسمت هنرجویان اطلاعاتی کامل درباره اکسیدان و کاربرد آن دریافت می کنند. همچنین به هنرجویان آموزش داده می شود که برای چه رنگ های و با اهداف متفاوت، چطور از اکسیدان استفاده کنند تا بهترین نتیجه بدون وارد شدن آسیب به ساختار موی فرد بدست آید. برای مشاهده ی ویدیو های آموزشی ترکیب رنگ و استفاده درست از اکسیدان آکادمی سیمه بانو می توانید به آپارت سمیه بانو مراجعه کنید. در این ویدیو ها نمونه ای از تدریس مدرس حرفه ای و مجرب، خانوم سمیه یادگاری موجود است.

 1. ساختار شناسی مو

شناخت ساختار مو توسط آرایشگران یکی از مهم ترین نکات انتخاب درست ترکیب رنگی که می تواند بهترین بازدهی را در موی فرد داشته باشد. در این دوره ی آموزش ترکیب رنگ در تهران که توسط تیم سمیه بانو برگزار می شود، ساختار مو و انواع مختلف مو بطور کامل برای هنرجویان تشریح می شود.

بعد از گذراندن این قسمت از دوره هنرجویان در میابند که برای حفظ سلامت و همچنین جلوگیری از بروز آسیب در موی مشتریان، متناسب با نوع رنگ کردن و سبک رنگ کردن مو چه اقداماتی باید انجام دهند. توجه داشته باشید، سوختن مو یکی از شایع ترین مشکلاتی است که برای موها در صورت استفاده اشتباه از رنگ و اکسیدان برای مشتری پیش می آید که سابقه خوبی برای آرایشگر نخواهد بود.

آموزش ترکیب رنگ در تهران

 1. ترمیم مو قبل از رنگ کردن

در این قسمت از آموزش، هنرجویان در میابند که برای اجرای ترکیب رنگ مو بر روی مو باید چه شرایطی را در موهای مشتری مورد توجه و اهمیت قرار دهند. همچنین هنرجویان فرا می گیرند درصورتی که موی مشتری آسیب دیده باشد قبل از اجرای ترکیب رنگ چطور باید موی مشتری را ترمیم کنند.

 1. انتخاب تکنیک رنگ مو متناسب با شرایط موی مشتری

یکی از توانایی های تاثیرگذار در جلب رضایت مشتری توانایی آرایشگر برای مشاوره و انتخاب ترکیب و سبک رنگ کردن موی مشتری متناسب با شرایط، طول مو و ساختار موی مشتری است؛ که متخصصین تیم سمیه بانو در این دوره به طور کامل به این موضوعات می پردازند تا هنرجو بتواند به سادگی بهترین رنگ را برای استفاده در سر مشتری انتخاب نماید.

 1. شناخت اصول رنگ موهای طبیعی

نحوه رنگ کردن و ترکیب رنگ برای موهایی با رنگ طبیعی متفاوت از اصول رنگ کردن و ترکیب رنگ برای موهای دارای رنگ قبلی است. و از آنجایی که این مبحث برای هنرجو و آینده شغلی او بسیار مهم است، متخصصین سمیه بانو بسیار تخصصی به این قسمت از دوره نگاه کرده اند و به شکلی این قسمت طرح می شود که برای تمام هنرجویان قابل درک باشد.

 1. آموزش دکلره

یکی از نکات مثبت این دوره ی آموزشی، پرداختن به دکلره و اصول انجام دکلره مو است که برای هنرجویان به شکلی کاملا تخصصی آموزش داده می شود. در این قسمت هنرجویان فرا می گیرند که برای اجرای چه ترکیبی از رنگ باید دکلره بر روی فرد اجرا شود؛ همچنین هنرجویان در می یابند که موی فرد باید چه شرایطی داشته باشد تا بتوان دکلره را بروی آن به درستی اجرا کرد و یا اینکه برای چه موهای صحیح نیست که از دکلره استفاده کرد.

 1. آموزش انواع مش ها

یکی دیگر از قسمت های بسیار مهم در دوره های آموزش ترکیب رنگ در تهران، آموزش شناخت انواع مدل های مش و نحوه اجرای مش های مختلف بر روی مو است. در این دوره ها هنرجویان در می یابند که چطور یک مدل مش را بروی موی مشتری اجرا کنند همچنین در می یابند که چه مدل مشی برای چه مدل موی مناسب تر است و برای اجرای هر مدل مش، رنگ بستر مو باید به چه رنگی در بیاید.

 1. آموزش بالیاژ مو

بالیاژ یکی از خدمات رنگ مو است که به دلیل مزیت هایش نسبت به سایر متدود های رنگ مو طرفداران بسیاری دارد. در تکنیک بالیاژ در واقع ریشه های مو تیره بوده و نیمه میانی و نوک مو روشن می گردد. در این دوره ها هنرجو انواع مختلف بالیاژ را فرا می گیرد. همچنین آمبره و سامبره نیز که جزء خدمات رنگ موی زیرمجموعه بالیاژ هستند نیز به هنرجویان آموزش بالیاژ داده می شود.

یکی از مهم ترین بخش های آموزش ترکیب رنگ در تهران، همین بالیاژ است که هنرجو باید تمام توانش را برای یادگیری آن قرار دهد. تیم سمیه بانو تمام تلاشش را کرده که این مبحث به شکلی تدریس شود که برای تمام هنرجویان قابل درک و قابل یادگیری باشد.

مزیت های بالیاژ

 • با توجه به اینکه در بالیاژ ریشه مو تیره است لذا با رشد مو کمتر نیاز به ترمیم مجد می شود.
 • هزینه کمتر با توجه به نیاز کمتر به ترمیم.
 • امکان اجرا برای موهای کوتاه و بلند
 • امکان اجرای ترکیب های مختلفی از رنگ متناسب با سلیقه و خواست مشتری.
 1. رنگهای فانتزی

رنگ های فانتزی نیز که طرفداران بسیار دارد در این دوره وجود دارد و در آن به هنرجو آموزش داده می شود که چگونه باید از رنگ های فانتزی استفاده کرد و اصلا برای چه مشتریان مناسب است که از این مدل استفاده نمود و در چه شرایطی نباید به سراغ این روش رفت

آموزش ترکیب رنگ در تهران

ویژگی دوره های آموزش ترکیب رنگ در سمیه بانو

در این دوره که توسط آکادمی سمیه بانو برگزار می شود، تمام سعیمان این بوده که هنرجو به سطح بالایی از ترکیب رنگ و موارد مرتبط به آن، تسلط پیدا کند. در این دوره های آموزش ترکیب رنگ که در غرب تهران برگزار می شود، استاندارد های زیر به طور کامل رعایت شده و هنرجو نیز باید به این نکات در صورت شرکت در دوره های سایرین در شهر های دیگر دقت نماید.

 1. مربی دوره آموزشی

یکی از مهمترین نکات در انتخاب دوره های آموزشی که ماهیت مهارتی دارند، مربیان این دوره های آموزشی است که دوره های آموزش ترکیب رنگ مو نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در هنگام انتخاب دوره آموزش ترکیب رنگ به سراغ موسسات آموزشی بروید که از مربیان باتجربه و دارای مدرک معتبر و سابقه تدریس در دوره های آموزشی را داشته باشند.

 1. نوع دوره آموزشی

انواع مختلفی از دوره های آموزش تخصصی کوپ برگزار می شود که هنرجویان می بایست متناسب با شرایط خود یکی از آنها را انتخاب نمایند. این دوره ها عبارتند از:

 • دوره های خصوصی ( با کمترین تعداد شرکت کننده و بیشترین هزینه)
 • دوره های نیمه خصوصی ( شرکت کنندگانی در حدود 5 نفر با هزینه کمتر نسبت به دوره های خصوصی)
 • دوره های عمومی ( بیشترین شرکت کننده با کمترین هزینه و عدم امکان تغییر زمان برگزاری کلاس های دوره)
 1. سرفصل های دوره آموزشی

در دوره های آموزشی شرکت کنید که کاملترین سرفصل های آموزشی را نسبت به سایر آموزشکده ها دارند تا بتوانید بیشترین یادگیری را داشته باشید. از انجایی که این نکته برای آکادمی زیبایی سمیه بانو بسیار اهمیت داشته است؛ سعی شده که کامل ترین دوره با بیشترین بازدهی را برای هنرجویان برگزار کنیم و این را هنرجویان سابق می توانند تایید کنند.

 1. خدمات جانبی موسسه آموزشی

سعی کنید از دوره های آموزشی استفاده کنید که خدمات جانبی نیز به شما ارائه می کنند. مهمترین خدمت جانبی در دوره های آموزشی ارائه مشاوره قبل و در حین دوره آموزشی برای هنرجویان است. قبل از ثبت نام در دوره حتماٌ این مورد را چک کنید. این مشاوره ها در موفقیت شما بی شک تاثیر مثبت دارد. آکادمی زیبایی سمیه بانو نه تنها قبل و در حین دوره به شما مشاوره می دهد، بلکه بعد از گذراندن دوره نیز می توانید از متخصصان این تیم مشاوره دریافت کنید.

 1. آیا مدرک فنی در دوره ارائه می شود

یکی از مهمترین موارد و دلایل شرکت در دوره های آموزشی ترکیب رنگ مانند سایر دوره های آموزشی آرایشگری دریافت مدرک معتبر فنی است. لذا این بسیار اهمیت دارد که در دوره ای شرکت کنید که مانند دروه های اکادمی سمیه بانو به شما مدرک معتبر فنی اعتا کند. برای ورود به بازار کار همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم نیاز به مدرک فنی معتبر دارید.

 1. جلسات تمرین

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در فراگیری مهارت های فنی، انجام تمرین عملی توسط هنرجویان است. ترکیب رنگ و ارائه خدمات رنگ مو نیز یک مهارت نیازمند تسلط است، لذا تمرین عملی در دوره های آموزشی در ارتقاء توانایی های هنرجو بسیار تاثیرگذار است و اساساً بدون تمرین عملی آموزش هنرجو ناقص و ناکارآمد خواهد بود.

از این رو سمیه بانو در کنار مباحث تئوری، قسمت های عملی زیادی دارد که هنرجو را درگیر در کار می کند تا هنرجو بتواند به صورت عملی با تمام موارد آشنا شود و تمرین داشته باشد. این روش یک مزیت مهم دارد و آن هم این است که اگر شما در قسمتی مشکل داشته باشید می توانید به سرعت آن از مربی پرسیده و زیر نظر او آن را رفع نماید.

آموزش ترکیب رنگ در تهران

نحوه شرکت در دوره ی آموزش ترکیب رنگ

اگر می خواهید از تیم متخصصین سمیه بانو مشاوره بگیرید یا در دوره های ما شرکت کنید می توانید از طریق شماره های 09126440705 02166560417   با ما در تماس باشید تا از بهترین مشاوره ها بهره مند شوید «موفقیت امروز شما، آینده ی فردایتان را تضمین می کند»

3.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)