بافت مو دخترانه

سالن تخصصی رنگ مو در تهران

بافت مو دخترانه موجب می شود تا جلوه ای زیبا در چهره شما پدید بیاید. مدل های متنوعی برای بافت مو وجود دارند که هر یک دارای جذابیت خاص خود هستند. اما مدل های دخترانه، به علت جذابیت و در عین حال سادگی، همواره طرفداران زیادی دارند. اگر دوست دارید با مدل های متفاوت بافت موی دخترانه آشنا شوید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزشگاه سمیه بانو با ارائه نکات کلیدی در این زمینه، به شما کمک می کند تا بهتر ماهیت بافت مو را درک کنید و برای پیاده سازی هر کدام از این مدل ها روی موهای خود، مشکلی نداشته باشید.

بافت مو ساده دخترانه چیست؟

بافت مو دخترانه ساده همواره یکی از پرطرفدارترین مدل های بافت مو می باشد. طی انجام این بافت، آن قسمت از مو که باید بافته شود، به سه دسته تقسیم می شود. از بین این سه دسته، دسته ی اول باید روی دسته ی وسط قرار بگیرد. بعد از آن دسته ی سوم روی دسته ی وسط و اول قرار خواهد گرفت. آنقدر این کار ادامه پیدا خواهد کرد تا در نهایت، بافت مو به انتها برسد. در آخر می توانید بافت را با یک کش مو یا ربان ببندید. این مدل از بافت هیچ وقت جذابیت خود را از دست نمی دهد و همواره محبوب همه افراد است‌.

بافت مو فرانسوی دخترانه 

مدل دیگری که در بین انواع بافت مو دخترانه محبوب است، بافت مو فرانسوی می باشد. افرادی که دارای موهای رنگی یا روشن هستند، بهتر است حتما برای یکبار هم که شده این مدل از بافت را امتحان کنند. زیرا جلوه زیبایی آن روی موهای روشن بسیار زیاد خواهد بود.

این مدل از بافت، از جلوی سر آغاز می شود. به همین منظور باید وسط مو را در نظر بگیرید. بعد از زدن یک بافت ساده، باید از طرفین مو اضافه کنید. این بافت از جلو تا پشت سر قابلیت ادامه دادن دارد‌.

آموزشگاه سمیه بانو یکی از بهترین آموزشگاه ها برای یادگیری مهارت های مختلف زیبایی است که بافت مو فرانسوی و سایر مدل های بافت مو را نیز به هنرجویان علاقمند طی دوره های تخصصی می آموزد.

آشنایی با بافت مو آفریقایی دخترانه

مدل آفریقایی از جمله مدل های بافت مو می باشد که با انجام آن، مو به کف سر می چسبد. این بافت، با بافتن دسته های نازک مو روی کف سر انجام می شود‌. معمولا آن دسته از دخترانی که موهای وز و حجیم دارند، می توانند با انتخاب این مدل از بافت، نظم و جلوه زیبایی از موهای خود را مشاهده کنند.

نکته قابل توجه این است که هیچ وقت خود فرد نمی تواند بافت را برای خودش انجام دهد و حتما باید آرایشگر یا فردی حرفه ای، این کار را روی موهای فرد دیگر انجام دهد. اگر موهای بلند و پرپشت دارید، با انتخاب این بافت، شاهد تنوع بسیار زیبایی در چهره خود خواهید بود.

بافت موی هلندی دخترانه چگونه است؟

در بین مدل های مختلف بافت مو دخترانه، یکی از ساده ترین و زیبا ترین مدل ها، بافت هلندی می باشد. که بسیار آسان است و شباهت زیادی به بافت موی ساده دارد‌. طی انجام این بافت، موها از وسط به دو قسمت تقسیم می شوند. بافت از بخش جلوی سر با جدا کردن یک دسته ی نازک آغاز می شود. البته دقت کنید که این دسته ی نازم باید شامل سه دسته ی نازک دیگر هم باشد.

بعد از هر بافت، یک دسته به موها اضافه می شود. پس از اینکه بافت از جلو تا پشت سر انجام شد، نوبت این است که بافت ادامه مو انجام شود که به روش ساده است. در صورتی که دوست دارید نتیجه نهایی بافت هلندی زیباتر باشد، بهتر است از ابتدا، فرآیند بافت را به صورت شل و با کمترین فشار انجام دهید.

برای آموزش یافت مو ساده کلیک کنید.

بافت موی دردلاک 

این مدل از بافت مو نسبت به سایر مدل ها، کمی خاص تر می باشد و دارای ظاهری منحصر به فرد است. این بافت هم مانند بافت افریقایی آسان نیست و خود شخص نمی تواند برای خودش بافت را انجام دهد. این بافت زمان بسیار زیادی هم نیاز دارد. به همین منظور برخی از سالن های زیبایی برای بافت دردلاک، از دستگاه مخصوص کمک می گیرند. شایان ذکر است که عمر ماندگاری این بافت بسیار بالاتر از دیگر مدل های بافت می باشد و تا روز ها مانند روز اول باقی خواهد ماند.

با همه ی این دشواری ها، آموزشگاه زیبایی سمیه بانو تمام نکات کلی و جزئی مربوط به بافت دردلاک را به هنرجویان یاد می دهد تا فرد، بعد از اتمام دوره، با موفقیت و تخصص بالای خود، وارد بازار کار شود.

مراحل آماده سازی موی مشتری برای بافت مو دخترانه

در آموزشگاه های زیبایی، از جمله آموزشگاه سمیه بانو، مراحل مختلف بافت مو به هنرجو یاد داده می شوند. مهمترین مرحله برای تمام مدل های بافت، آماده سازی موی مشتری می باشد که در ادامه این مراحل را برای شما توضیح می دهیم.

  • شستشو و تمیز کردن موها

بهتر است موهای مشتری را قبل از بافت با شامپوی مخصوص شستشو دهید و سپس با حوله یکبار مصرف موها را کاملا خشک کنید. کثیف و چرب بودن مو ضمن کاهش عمر ماندگاری بافت مو، باعث می شود تا جلوه بافت چندان زیبا نشود. 

  • صاف و شانه کردن مو

موها باید با برس، شانه مخصوص و سشوار صاف و خشک شوند. خشک کردن مو با استفاده از سشوار قبل از بافت به حالت گرفتن بهتر مو و بافت منظم‌ تر کمک زیادی می‌ کند.

  • استفاده از مواد نگهدارنده و حالت دهنده ی مو

در این مرحله با توجه به نوع بافتی که قصد انجام آن را روی موها دارید و بر اساس جنس مو باید از مواد نگهدارنده یا حالت دهنده که در قالب اسپری، ژل یا کرم مو موجود هستند، استفاده داشته باشید. استفاده از این مواد باعث می‌ شود تا دوام بافت بیشتر شود و جلوه ی بافت روی موها زیباتر از حالت معمول به نظر برسد.

  • تقسیم بندی مو

فرقی نمی‌ کند کدام مدل از بافت مو دخترانه را انتخاب می‌ کنید. در هر صورت تمام این مدل‌ ها در ابتدا با تقسیم بندی مو آغاز می‌ شوند. به همین منظور تقسیم بندی مو نیز از مراحل مهم بافت به شمار می‌ آید که با توجه به نوع بافت تقسیم بندی خاص آن انجام خواهد شد که این تقسیم بندی با کمک شانه و گیره نگهدارنده می باشد.

نکات مهم برای بافت مو

برای اینکه بتوانید بافت بهتر و زیباتری روی موها بزنید باید به نکات خاصی دقت داشته باشید تا با رعایت این نکات بافتی زیباتر و نتیجه ی دقیق تری پدید بیاید. اولین نکته دقت به تراکم مو می‌ باشد و در همین راستا باید به میزان تراکم و نواحی کم پشت مو دقت زیادی شود. تا این نواحی در معرض دید قرار نگیرد.

 در صورتی که موها در اثر استفاده از مواد شیمیایی یا سشوار و اتو مو به صورت مداوم آسیب دیده‌ اند به هیچ عنوان بافت‌ های طولانی را روی آن ها پیاده نکنید. زیرا این موضوع باعث آسیب بیشتر به مو خواهد شد و حتی جدایی ریشه ی مو را به دنبال دارد.

نکته ی مهم بعدی دقت به بلندی مو است.  برای برخی از بافت‌ ها نیاز است که حتماً مو بلند باشد. پس قبل از شروع بافت، به اندازه ی قد مو دقت کنید تا بر همان اساس بافت را انجام دهید.

 موضوع مهم دیگر که باید به آن توجه شود بهداشت سر می‌ باشد. باید شرایط سر را چک کنید تا مطمئن شوید پوست سر و مو سلامت کافی جهت انجام بافت را دارند. آخرین نکته نیز انتخاب مدل بافت مو دخترانه بر اساس فرم و نوع چهره می‌ باشد. در واقع بین فرم صورت و نوع بافت باید هماهنگی وجود داشته باشد. برای اینکه بافت مو در نهایت یک دست و زیبا باشد باید این نکات را رعایت کنید.

سخن آخر

آشنایی با مدل بافت مو دخترانه موجب می‌ شود تا افرادی که قصد یادگیری این مهارت را دارند بتوانند با مدل‌ های مختلف بافت به خوبی آشنا شوند تا در موقعیت‌ های مختلف و برای افراد متفاوت بهترین مدل‌ ها را پیاده‌ سازی کنند. در آموزشگاه سمیه بانو تمام این مدل‌ های بافت به صورت کاملاً به روز و پیشرفته و عالی به هنرجویان یاد داده می‌ شوند. اگر یک فرد دوره آموزش بافت مو را در آموزشگاه معتبر سمیه بانو بگذراند می‌ تواند بعد از دریافت مدرک با موفقیت وارد بازار کار شود و به درآمد بالا در این حوزه نیز، دست پیدا کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)