کوتاه کردن موهای بلند

کوتاه کردن موهای بلند

موها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره ی افراد ایفا می‌ کنند و با توجه به اینکه بلند یا کوتاه باشند، بر اساس فرم هر صورت می‌ توانند تاثیر خاص خود را بگذارند. بسیاری از افراد به مو های بلند علاقه ندارند و اصلاً فرم صورت آن ها با موهای بلند سازگاری ندارد و در این موقعیت به دنبال کوتاه کردن مو بلند هستند.

 اما در مقابل، بسیاری از افراد هم می‌ باشند که دوست دارند موهای بلند داشته باشند و در تلاش هستند که با روش‌ های مختلف موهای خود را بلند کنند. اما موضوعی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم کوتاه کردن موهای بلند است.

اگر جزو آن دسته از افراد می‌باشید که نسبت به مو های بلند حساسیت دارید و دوست ندارید که هیچ وقت موهای شما بلند باشد،  می‌ توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا در نهایت موهای خود را در شرایط مناسب و تحت نظر یک فرد ماهر و متخصص کوتاه کنید.

 زیرا کوتاه کردن موهای بلند اصول خاص خود را نیاز دارد و در صورتی که طبق اصول انجام نشود ممکن است که باعث به هم ریختگی ظاهر مو و آسیب به تارهای مو شود.

اگر دوست دارید که موهای بلند خود را در شرایط مناسب و زیر دست یک فرد ماهر و با تجربه کوتاه کنید، با انتخاب سالن زیبایی سمیه بانو قطعاً به این هدف دست پیدا خواهید کرد زیرا خدمات این سالن تحت نظر افراد ماهر و متخصص انجام می‌شود که همه این افراد دارای مدرک معتبر آرایشگری و پیرایشگری می‌باشند و نسبت به مهارتی که انجام می‌دهند شناخت تخصص و آگاهی کاملی دارند این یعنی اگر یک فرد در لاین کوتاهی مو در سالن زیبایی سمیه بانو مشغول به کار باشد، این کار را با نهایت مهارت خود انجام خواهد داد.

اصول کوتاه کردن موهای بلند چیست؟

اصول کوتاه کردن مو بلند طوری است که به هیچ عنوان نباید این کار را به دست افراد مبتدی بسپارید. 

اولین مرحله از کوتاهی مو این است که طول مورد نظر تعیین شود و پس از آن مو به دو دسته ی مساوی تا روی شانه تقسیم شود. حتی می توان از گیره های مو هم برای دسته بندی رشته های مو کمک گرفت.

پس از آن بند های مو باید در طول تعیین شده قرار داده شوند و فرآیند کوتاهی آغاز خواهد شد. به هیچ عنوان دست آرایشگر در هنگام کوتاهی مو نباید لرزش و حرکت اضافی داشته باشد زیرا کوچکترین لرزش، می تواند فرم و حالت مو را بهم بریزد و در قسمت انتهای ساقه ی مو جلوه ی نامناسبی را ایجاد کند.

خوب است که برای کوتاهی موی بلند از انگشتان دست هم کمک گرفته شود و مو ها به زیر هر انگشت بروند و از آنجا کوتاه شوند تا هم کوتاهی مو سرعت بهتری بگیرد و هم دقیق تر این کار انجام شود. در صورتی که پس از اتمام کوتاهی و شستشوی مو احساس شد که انتهای مو پستی و بلندی دارد، آرایشگر می تواند با شانه و قیچی قسمت های نامتوازن را به خوبی تنظیم کند تا موی بلندِ کوتاه شده، جلوه ی مرتب و زیباتری به خود بگیرد.

با مراجعه به سالن زیبایی سمیه بانو می توانید موهای خود را به زیباترین شکل ممکن کوتاه کنید و از کوتاهی موهای بلند خود به بهترین نحو، لذت ببرید. دقت داشته باشید هر چقدر که کوتاهی مو اصولی تر انجام شود، مو ها بهتر تقویت می شوند و روند رشد آن ها نیز سریع تر خواهد شد. با سالن زیبایی سمیه بانو قطعا به این هدف مهم نیز دست پیدا خواهید کرد.

کوتاه کردن موهای بلند

ابزار مورد نیاز برای کوتاهی مو بلند

برای کوتاه کردن مو بلند ابزار خاص این کار مورد استفاده قرار می گیرند و آرایشگرانی که قصد انجام این کار را دارند، باید ضمن داشتن مهارت و تخصص بالا، با ابزار مورد نیاز آن هم آشنا باشند و از این ابزار برای ایجاد یک کوتاهی عالی، استفاده داشته باشند. مهمترین ابزاری که به کوتاهی موهای بلند کمک می کنند عبارتند از:

 • قیچی مو
 • آینه برای مشاهده ی پشت مو
 • شانه دندانه دار برای تقسیم مو به دسته های مساوی
 • گیره مو برای محکم نگه داشتن دسته های تقسیم شده ی مو

هر کدام از ابزار ذکر شده، نقش مهم و تعیین کننده در فرآیند کوتاهی مو ایفا می کنند و نبود هر یک از آن ها می تواند روند کوتاه کردن مو را با مشکل مواجه کند. پس اگر به عنوان یک فرد مبتدی در این حوزه فعالیت می کنید، قبل از شروع کوتاهی، از وجود همه ی ابزار و وسایل به صورت کامل، اطمینان حاصل کنید و سپس کوتاهی موی بلند را آغاز کنید. تا با چالش خاصی رو به رو نشوید و کوتاه کردن موهای بلند را هم به بهترین روش ممکن به سرانجام برسانید.

اگر در دوره ی کوتاهی مو آموزشگاه سمیه بانو شرکت کنید تمام این ابزار مورد نیاز هنگام فرایند آموزش در اختیار شما قرار می‌ گیرند تا به عنوان یک هنرجوی مبتدی بدون دغدغه و مشغولیت ذهنی بتوانید اصول کوتاه کردن موهای بلند را یاد بگیرید و دوره آموزشی کوتاهی مو را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نکات مهم برای کوتاهی موهای بلند

با رعایت نکات مهم برای کوتاه کردن موهای بلند می‌ توانید فرایند کوتاهی بسیار خوبی را برای مشتری‌ های خود رقم بزنید. اگر به عنوان یک آرایشگر در این زمینه فعالیت می‌ کنید و هنوز مهارت و تخصص کافی را کسب نکرده‌ اید، سعی کنید که حتماً این نکات مهم را رعایت کنید.

 اولین نکته این است که به هیچ عنوان اضطراب و ترس نداشته باشید. احساس اضطراب و ترس آرایشگر باعث ایجاد لرزش در دست او شده و در نهایت مو ها به شکل بدی کوتاه خواهند شد.

 نکته ی بعدی تمرین است. سعی کنید که روی مدل‌ های مختلف به صورت مداوم تمرین کنید. تا دست شما سریع شود و بتوانید انواع مدل‌های کوتاهی را روی موها پیاده سازی کنید و بدون استرس این کار را انجام دهید.

 به هیچ عنوان روی جزئیات توجه نکنید و سعی کنید که راحت و آزادانه کوتاهی مو را انجام دهید. تا در نهایت نتیجه دلخواه شما به دست بیاید. شاید اندازه موی کوتاه شده با اندازه‌ای که در ذهن شما بود چند سانت تفاوت داشته باشد که این نکته به هیچ عنوان نگران کننده نیست و امری کاملاً طبیعی است.

اگر در دوره‌ های کوتاهی مو آموزشگاه سمیه بانو شرکت کنید می‌ توانید این نکات را بهتر رعایت کنید. زیرا طی این دوره‌ ها به شکلی آموزش می‌بینید که می توانید با اطمینان بیشتری کوتاهی مو را برای مشتری‌ های خود انجام دهید.

 همانطور که در مقاله آموزش کوتاهی مو زنانه در تهران در سایت سمیه بانو اشاره کردیم این آموزشگاه یکی از بهترین آموزشگاه‌ ها برای کوتاهی مو در تهران به حساب می‌ آید که علاوه بر تهرانی‌ ها، افرادی که ساکن شهرستان‌ ها هستند هم می‌ توانند از طریق این آموزشگاه دوره‌ های پرباری را پشت سر بگذارند و به صورت آنلاین در این دوره‌ ها شرکت کنند.

فوايد كوتاه كردن مو بلند

فوايد كوتاه كردن مو بلند بسیار زیاد است و به همین دلیل است که اکثر آرایشگران و افراد مشغول در این حوزه به کسانی که موهای بسیار بلند دارند، توصیه می‌ کنند که هر چند وقت یکبار به اندازه ی چند سانت هم که شده موهای خود را کوتاه کنند. زیرا موی بلند باعث کاهش قوت ریشه ی مو شده و فرایند رشد مو را با کُندی مواجه می‌ کند.

برخی از مهم‌ترین فوایدی که کوتاهی موی بلند به دنبال دارد عبارتند از:

 • کاهش خشکی مو
 • افزایش حجم مو و پرپشت شدن موها
 • افزایش سرعت رشد مو
 • تقویت ریشه ی مو 
 • جلوگیری از شکستن موها و ایجاد موخوره
 • درمان موخوره 
 • براق شدن مو

با آگاهی از این فواید می‌ توانید مو های خود را با خیال آسوده‌ تری کوتاه کنید. البته باز هم تاکید می‌ کنیم برای کوتاه کردن مو بلند خود حتماً یک آرایشگاه و سالن زیبایی معتبر را پیدا کنید. تا موی شما در اثر کوتاهی متوجه آسیب خاصی نشود و بتوانید به صورت کامل از این فواید برخوردار شوید. قطعاً انتخاب سالن زیبایی سمیه بانو در این راستا شما را به این فواید و مزایای مهم می‌ رساند.

سخن آخر

با کوتاه کردن مو بلند می‌ توان ضمن ایجاد تنوع و جلوه ای جدید در چهره، به رشد و تقویت بهتر موها کمک کرد. برای انجام این کار سالن زیبایی سمیه بانو خدمات بسیار با کیفیتی را ارائه می‌ دهد تا همه ی افرادی که قصد تجربه ی یک کوتاهی عالی را دارند، بتوانند این کار را انجام دهند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)