کوتاهی مو زنانه

دوره آموزشی کوتاهی مو زنانه

کوتاهی مو زنانه دارای قواعد و اصول خاص خود می‌ باشد که با رعایت این قواعد می‌ توانید به بهترین شکل ممکن فرایند کوتاهی را انجام دهید‌.

 همانطور که می‌دانید مدل موهای بسیار متنوعی وجود دارند که برای کوتاهی موی زنانه استفاده می‌ شوند و روز به روز هم بر تعداد این مدل‌ ها افزوده می‌ شود. به همین علت کسانی که قصد دارند در زمینه ی کوتاهی مو فعالیت حرفه‌دای خود را آغاز کنند، باید به دنبال آموزشگاه‌ هایی باشند که برگزار کننده ی دوره‌ آموزشی کوتاهی مو  زنانه هستند. تا بدین ترتیب اصول مربوط به کوتاهی را به بهترین شکل ممکن بیاموزند و بتوانند در روند کار خود از این اصول استفاده کنند و طبق مد روز فرآیند کوتاهی را برای بانوان گرامی انجام دهند.

ایجاد کوتاهی در مو، نوعی تنوع در چهره به حساب می‌ آید و باعث می‌ شود که یک فرد ظاهری متفاوت‌ تر پیدا کند. به همین علت اکثر بانوان، علاقمند به این موضوع هستند که هر چند وقت یک بار موهای خود را به شکل‌های مختلف کوتاه کنند. تا هم شاهد تنوع در چهره ی خود باشند و هم بتوانند به بهترین شکل ممکن سلامت موهای خود را تضمین کنند.

همانطور که می‌ دانید یکی از روش‌ ها برای حفظ سلامت مو کوتاهی مو می‌ باشد. زیرا وقتی که مو کوتاه شود، قسمت‌ های خشک شده، سوخته و دارای موخوره در ساقه نیز از مو جدا جدا می‌ شوند و مو رشدی سالم‌ تر و پرسرعت‌ تر را تجربه خواهد کرد.

برای تجربه کوتاهی مو زنانه به بهترین شکل ممکن و با جدیدترین مدل‌ های کوتاهی،  می‌ توانید به سالن زیبایی سمیه بانو مراجعه کنید و تحت نظر بهترین افراد و ماهرترین افراد در این زمینه موهای خود را کوتاه کنید.و همچنین آموزش کوتاهی مو از پایه باید به شکل کاملا اصولی به هنرجویان یاد داده شود. زیرا کوتاهی مو جزو مهارت های نسبتاً پیچیده و دشوار آرایشگری به حساب می‌ آید که به این سادگی ها یک فرد نمی تواند در آن به فردی متخصص تبدیل شود و نیازمند تمرین و ممارست در یادگیری می باشد.

آدرس ما: تهران ، خیابان ستارخان، مابین شادمهر و بهبودی، روبروی برج های ستارخان، ساختمان ﭘزشکان، ﭘﻼک 8، واحد 12، طبقه سوم

بهترین سالن برای کوتاهی مو زنانه

بهترین سالن برای کوتاهی مو زنانه سالنی می‌ باشد که همواره از جدیدترین مدل‌ های مو برای کوتاهی بهره ببرد و به مدل‌ های قدیمی هم اشراف کامل داشته باشد. در یک کلام سالنی که مدل‌ های متنوع‌ تر را برای کوتاهی مراجعه کنندگان خود در نظر بگیرد و بتواند طبق سلیقه ی مشتری پیش برود، جزو بهترین سالن‌ ها به حساب می‌ آید.

البته علاوه بر این موضوع نکات مهم دیگر مانند میزان حرفه‌ ای بودن، میزان تجربه و مهارت کارکنان آن آرایشگاه نیز حائز اهمیت هستند. کسانی که در لاین کوتاهی در سالن زیبایی مورد نظر فعالیت می‌ کنند باید مهارت و تجربه ی کافی در این حوزه را داشته باشند. تا بتوانند هر مدل از جمله مدل‌ های ژورنالی که مشتری درخواست می‌ کند را به بهترین شکل ممکن روی موها پیاده سازی کنند.

شخصاً جزو افرادی هستم که از کوتاهی مو ضربه ی زیادی خوردم. برای مثال، به یک آرایشگاه مراجعه کردم و درخواست مدل خاصی را برای کوتاهی داشتم. اما آرایشگر مورد نظر، موهای من را به حدی کوتاه‌ تر از خواسته‌ ام کرد که به هیچ عنوان مدل موی مورد نظر روی موهای من زیبایی نیافرید و من ماه‌ ها صبر کردم تا مجدداً موهایم رشد کنند تا به مدل دلخواه برسند.

 همین موضوع باعث شد تا از این به بعد برای تجربه ی کوتاهی مو زنانه در انتخاب سالن زیبایی و آرایشگر خودم دقت زیادی به خرج دهم و به این نتیجه رسیدم که سالن زیبایی سمیه بانو یکی از بهترین انتخاب‌ هایی است که یک فرد می‌ تواند برای دریافت خدمات کوتاهی داشته باشد. زیرا تمام پرسنل این آرایشگاه کاملاً حرفه‌ ای و با مهارت هستند که بر تمام مدل‌ های مو اشراف دارند و به صورت کاملاً دقیق مدل موی مورد نظر مشتری را روی موهای او پیاده‌ سازی می‌ کنند.

نکات مهمی که قبل از کوتاهی مو باید بدانید!

رعایت نکات مهم قبل از کوتاهی مو زنانه باعث می‌ شود که تجربه ی کوتاهی شما بهتر باشد و فرایند کوتاهی بدون مشکل یا چالش خاصی پیش برود.

در صورتی که این نکات را رعایت کنید بعد از کوتاهی مو احساس بسیار بهتری خواهید داشت‌. این نکات مهم عبارتند از:

 • شستشوی موی سر با شامپوی مناسب قبل از کوتاهی مو تا موها فاقد آلودگی و چربی باشند.
 • باز کردن گره‌ های مو. زیرا موها هنگام کوتاهی نباید دارای گره خوردگی باشند و به همین منظور بهتر است که از انواع نرم کننده یا سرم مو برای باز کردن گره‌ های موجود روی تارهای موی خود استفاده کنید تا در هنگام کوتاهی مو آرایشگر با مشکل خاصی مواجه نشود و بتواند به خوبی فرایند کوتاهی را انجام دهد‌.
 • همانطور که می‌ دانید در صورتی که روی مو گره خوردگی وجود داشته باشد، مدام شانه و قیچی آرایشگر در گره‌ ها گیر می‌ کنند و شاید مو کوتاهی متوازن و مرتبی نداشته باشد.
 • نکته ی مهم بعدی این است که برای اینکه موهای شما با قیچی کاملاً صاف و متوازن کوتاه شوند بهتر است که در حین کوتاهی موها را با محلول مرطوب کنید‌.
 • ابزار کاری که در هنگام کوتاهی مو استفاده می‌ شوند از جمله قیچی، تیغ، شانه و حوله باید تمیز و ضدعفونی شده باشند. حتماً به این نکته دقت کنید که آرایشگر شما از وسایل استریل و تمیز استفاده کند. زیرا خطر انتقال شپش یا سایر مشکلات به موهای شما وجود دارد.
 • آخرین و مهمترین نکته انتخاب یک فرد حرفه‌ای برای کوتاهی مو می‌ باشد. تا مدلی که دوست دارید را به صورت کاملاً دقیق و با رعایت جزئیات روی موهای شما پیاده‌ سازی کند.

از بابت استریل بودن مواد قابل استفاده در امر کوتاهی و رعایت نکات مهم از طرف آرایشگر در صورتی که سالن زیبایی سمیه بانو را انتخاب کنید، نگرانی خاصی نخواهید داشت و می‌ توانید با آسودگی خاطر یک کوتاهی بسیار عالی را پشت سر بگذارید.

کوتاهی مو زنانه

مزایای انجام کوتاهی مو

مزایای کوتاهی مو زنانه بسیار زیاد است و کسانی که قصد انجام این اقدام را دارند می‌ توانند با آگاهی از این مزایا با اشتیاق بیشتری موهای خود را کوتاه کنند. برخی از مهم‌ترین مزایایی که می‌ توان برای این اقدام در نظر گرفت شامل موارد زیر می‌ شوند. 

 • ایجاد تنوع در ظاهر
 • کمک به نگهداری آسان‌ تر از موها و شستشوی آسان‌تر موها با زحمت کمتر
 • آسان شدن فرایند شانه کشی مو 
 • حمام راحت
 • صرفه‌ جویی در مواد شوینده 
 • حفاظت از مو در برابر موخوره و سایر آسیب‌ ها

در صورتی که سالن زیبایی سمیه بانو را برای کوتاهی مو انتخاب کنید از این مزایا به صورت کامل برخوردار خواهید شد و می‌ توانید موهای خود را به بهترین شکل ممکن کوتاه کنید.

بهترین مدل مو کوتاهی زنانه چیست؟

اگر به دنبال شناسایی بهترین مدل کوتاهی مو زنانه هستید می‌ توانید با کمی جستجو در فضای اینترنت مدل‌ های زیبا را بنا به سلیقه ی خود پیدا کنید. برای اینکه زحمت زیادی از این بابت متحمل نشوید ما انواع مدل‌ های جذاب برای بانوان را به صورت کامل برای شما توضیح می‌ دهیم تا بتوانید با انتخاب زیباترین مدل مو موهای جذاب و زیبا داشته باشید.

مدل موی پیکسی بلند

یکی از انواع مدل‌ های کوتاهی مو برای بانوان مدل موی کوتاه پیکسی بلند می‌ باشد. کسانی که دارای موهای کم پشت هستند و دوست دارند که به شکلی موهای خود را کوتاه کنند که موهای آن ها پرپشت نشان داده شود می‌ توانند این مدل مو را انتخاب کنند. این مدل مو با بهترین ابزار و در سطح کیفی بالا در سالن زیبایی سمیه بانو روی موهای شما پیاده سازی می‌ شود.

مدل مو پیکسی لایه ای

برای اینکه چهره شما جوان‌ تر نشان داده شود بهتر است که به سراغ مدل مو پیکسی لایه‌ ای بروید. این مدل مو باعث ایجاد تغییر بسیار زیادی در چهره می‌ شود و بانوان میانسال می‌ توانند با انتخاب این روش کوتاهی چند سال جوان‌ تر به نظر برسند.

مدل موی باب پریشان

این مدل مو بسیار خاص و منحصر به فرد است که هم برای دختران جوان و هم برای بانوان قابل استفاده می‌ باشد. مدل باب پریشان علاوه بر اینکه ظاهر بسیار شیکی دارد باعث ایجاد تمایز در چهره شما خواهد شد.

سخن آخر

همیشه لاین‌ های مربوط به کوتاهی مو در سالن‌ های زیبایی جزو لاین‌ های پرطرفدار به حساب می‌ آیند و این مسئله نشان دهنده ی بازار کار بسیار خوب افرادی است که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. البته افراد دارای اعتبار و مهارت بیشتر قطعاً با رونق کسب و کار در این زمینه روبرو خواهند شد و همه ی افراد ترجیح می‌ دهند که برای کوتاه کردن موهای خود و ایجاد جلوه ی زیبا در چهره به یک سالن زیبایی معتبر مراجعه کنند و در همین راستا سالن زیبایی سمیه بانو در تهران برای انواع مدل کوتاهی مو زنانه در خدمت همه ی افراد می‌ باشد تا انواع مدل‌ های کوتاهی مو را روی موهای مشتری‌ های خود پیاده‌سازی کند.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)