آموزش رنگساژ مو

آموزش رنگساژ مو

رنگساژ مو؛ آموزش رنگساژ کردن با انواع فرمول رنگساژ

رنگساژ مو، یکی از تکنیک‌های احیای شفافیت و براقی اولیه رنگ مو می‌باشد که با استفاده از فرمول‌های مختلفی روی موها انجام می‌شود که به دلیل وجود فرمول‌های مختلف، در این مقاله به آموزش رنگساژ مو با انواع فرمول رنگساژ، می‌پردازیم و رایج‌ترین رنگ‌های مویی که به واسطه رنگساژ مو قابل ساخت هستند را معرفی می‌کنیم؛ به علاوه در این مقاله قصد داریم تا بهترین رنگ و مش کار مو در تهران را نیز معرفی نمایم تا اگر می‌خواهید رنگساژ مو حرفه‌ای انجام دهید، بتوانید به بهترین خدمات دسترسی داشته باشید، پس اگر می‌خواهید با صفر تا صد رنگساژ مو و آموزش رنگساژ مو آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

رنگساژ مو چیست و چرا محبوبیت دارد؟

قبل از این که به تکنیک رنگساژ مو بپردازیم و آموزش رنگساژ مو با انواع فرمول رنگساژ را بررسی کنیم، بد نیست که به صورت خلاصه با خود مفهوم رنگساژ مو آشنا شویم که با توجه به این که موضوع باید بدانید که رنگساژ مو، یکی از روش‌های احیای حالت شفاف و براق اولیه مو می‌باشد؛ به علاوه بد نیست بدانید که زرد شدن مو یکی از مشکلاتی است که به ویژه در هنگام دکلره پایه 10 ممکن است برای موها ایجاد شود که به واسطه رنگساژ مو، می‌توان زردی مو را نیز از بین برد تا موها رنگ اصلی پایه 10 را به بهترین شکل به خود بگیرند.

رنگساژ مو از نظر ماندگاری به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

یکی از نکات مهم درباره آموزش رنگساژ مو، میزان ماندگاری این روش روی موهاست که بسته به نوع رنگساژ مو تعیین می‌شود که با توجه به این موضوع، رنگساژ مو را می‌توان به رنگساژ مو موقت، رنگساژ مو نیمه دائمی و رنگساژ مو دائم دسته بندی کرد که به ترتیب میزان ماندگاری رنگساژ های مو در روش موقت حدود 1 هفته، در روش نیمه دائمی 3 الی 4 هفته می‌باشد؛ در نهایت روی دائمی می‌باشد که از نظر ماندگاری بیشترین دوام را داشته که البته این نوع رنگساژ مو به پایه دکلره بستگی دارد و رنگ، واریاسیون و غلظت با توجه به آن تعیین و انتخاب می‌شود.

آموزش رنگساژ مو با انواع فرمول رنگساژ

رنگساژ کردن مو امری پیچیده نبوده و شما می‌توانید به راحتی این روش را روی موهای خود اعمال نماید و برای انجام این روش نیز، می‌توانید هم از رنگ مو و هم واریاسیون های مختلف استفاده نماید که اگر از واریاسیون ها استفاده کنید باید بدانید ماندگاری کمتری نسبت به رنگ مو خواهید داشت؛ فارغ از این موضوع، برای آموزش رنگساژ مو  کافی است که نسبت به پایه دکلره موهای خود از یک رنگساژ تیره‌تر استفاده نماید که برای مثال اگر موهای شما پایه دکلره 8 است باید از رنگساژ پایه 7 استفاده نماید.

بعد از انتخاب رنگساژ، حال باید میزان 25 درصد از رنگ موی موجود را با 75 سی سی اکسیدان 6 درصد و همین میزان آب ترکیب نماید و ترکیب نماید تا به محلولی رقیق‌تر از رنگ خالی دست پیدا کنید؛ حال که محلول آماده شد، باید این محلول را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی موهای خود گذاشته و آبکشی نماید؛ حال که روش رنگساژ را یاد گرفتیم، بد نیست با رایج‌ترین فرمول‌های رنگساژ که محبوبیت بالایی نیز دارند، آشنا شویم.

 1. رنگساژ طلایی

برای ساخت این رنگساژ باید رنگ طلایی به میزان 10 سانتی متر، در کنار 30 الی 50 میلی لیتر اکسیدان 6 درصد و دکلره پایه 9 را با هم ترکیب نمود.

 1. رنگساژ نقره‌ای یخی

برای ساخت این رنگساژ باید 30 میلی لیتر اکسیدان 6 درصد، واریاسیون خاکستری و نقره‌ای به اندازه 3 سانتی متر، واریاسیون بلوند نقره‌ای به میزان 10 سانتی متر و دکلره آخرین درجه را با هم ترکیب نمود.

 1. رنگساژ صورتی

برای ساخت این رنگساژ باید 30 میلی لیتر اکسیدان 6 درصد و به ترتیب واریاسیون های دودی، دودی روشن و قهوه‌ای روشن مایل به قرمز به میزان 10 سانتی متر را با هم ترکیب نمود.

 1. رنگساژ دودی

برای ساخت این رنگساژ باید 30 میلی لیتر اکسیدان 6 درصد، رنگ بلوند روشن به میزان 10 سانتی متر و واریاسیون دودی به میزان 10 سانتی متر را بهم ترکیب کرد.

 1. رنگساژ قرمز

برای ساخت این رنگساژ باید 30 میلی لیتر اکسیدان 6 درصد، را با رنگ قرمز تیره به میزان 10 سانتی متر و واریاسیون دودی به میزان 10 سانتی متر را بهم ترکیب کرد.

بهترین آموزشگاه زیبایی

واریاسیون چیست و چه کاربردی دارد؟

در طول آموزش رنگساژ مو به واریاسیون ها اشاره داشتیم، ولی اصلاً واریاسیون چیست و چه کاربردی دارد؟؛ اگر بخواهیم خیلی ساده واریاسیون ها را تعریف کنیم، می‌توان به این شکل گفت که واریاسیون ها محصولات کمکی هستند که با ترکیب شدن با رنگ‌های پایه، توانایی تغییر تناژ و زیبا سازی رنگ‌ها را دارند و در حال حاضر از این واریاسیون ها برای ایجاد رنگ‌ها فانتزی استفاده می‌شود که محبوبیت بسیار بالایی نیز دارند.

مزایا و معایب روش رنگساژ مو چیست؟

رنگساژ مو نیز مانند هر روش زیبایی دیگری، دارای مزایای و معایب منحصر به فردی است که شما را در بین دو راهی قرار می‌دهد که از این روش استفاده کنید یا به طور کامل بی خیال این روش شوید که با توجه به این موضوع، در ادامه به مهم‌ترین مزایا و معایب روش رنگساژ مو می‌پردازیم؛ فارغ از موضوعات گفته شده، از مزایای و معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای روش رنگساژ مو

 • میزان آسیب رسیدن به موها در این روش بسیار کم‌تر از سایر روش‌هاست
 • برای انجام رنگساژ مو نیاز به طی کردن فرآیند خاص و پیچیده‌ای نیست
 • روش رنگساژ مو را می‌توان در منزل نیز انجام داد
 • روش رنگساژ مو از نظر ماندگاری انعطاف بسیار زیادی داشته و شما را محدود نمی‌کند
 • این روش برای احیای شفافیت و براقی رنگ موها بسیار کاربردی است
 • به واسطه تغییر رنگساژ مو در کنار دکلره پایه، می‌توان ترکیب‌های جدید رنگ را روی مو اعمال کرد
 • هزینه انجام این روش نسبت به خیلی از روش‌های دیگر، پایین‌تر می‌باشد

معایب روش رنگساژ مو

 • رنگساژ مو را نمی‌توان روش دائمی دانست و بعد از مدتی تأثیر این روش از بین می‌رود
 • با این که میزان آسیب در این روش کم است، ولی باز هم نمی‌توان از آسیب‌های احتمالی این روش چشم پوشی کرد

آیا انجام روش رنگساژ مو در منزل ممکن است؟

اگر برای شما هم سؤال است که می‌توان، رنگساژ مو را در منزل انجام داد، باید گفت که شما به واسطه روش‌هایی که قبل‌تر گفته شد، می‌توانید از این روش در خانه استفاده نماید تا به نتیجه دلخواه برسید، به علاوه به واسطه آسیب نرساندن این روش به موها، شما با دست بازتری می‌توانید از این روش طبق آموزش رنگساژ مو که قبل‌تر داده شد، استفاده نماید تا موی خود را رنگساژ نماید؛ البته دقت داشته باشید، درست است که این روش به موها آسیب نمی‌زند.

ولی باز نیاز به تجربه حرفه‌ای است که شما بتوانید رنگساژ مو را به درستی روی موهای خود اعمال نماید تا به نتیجه دلخواه برسید، پس اگر این مهارت و تجربه را ندارید، توصیه می‌کنیم به سراغ متخصص رنگ و مش بروید تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت نماید.

روش رنگساژ مو را می‌توان روی ریشه مو نیز اعمال کرد؟

یکی از فاکتورهای مهم در روش رنگساژ مو که باید به آن دقت داشته باشید، این است که روش رنگساژ مو بعد از ریشه مو استفاده می‌شود و نباید از رنگساژ مو روی ریشه موها استفاده نمود که با توجه به این نکته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که اگر می‌خواهید ریشه مو را نیز رنگ نماید، بهترین کار این است که اول ریشه مو را رنگ کنید و سپس اقدام به رنگساژ مو نماید.

کاتالوگ خوانی رنگ موها

بهترین رنگ و مش کار مو در تهران

همانطور که قبل‌تر نیز اشاره داشتیم، به واسطه عوارض این روش و میزان حساسیت این روش برای انتخاب درست مواد رنگساژ مو، شاید شما نیز برای دریافت بهترین نتیجه به دنبال بهترین رنگ کار مو در تهران هستید که ما به شما تیم آکادمی زیبایی سمیه بانو را معرفی می‌کنیم، زیرا شما به واسطه استفاده از خدمات تیم ما، می‌توانید معنی بهترین کیفیت و نتیجه را متوجه شوید، پس اگر نیاز به سالن تخصصی رنگ مو دارید، می‌توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید.

آموزش رنگ و مش تخصصی با مدرک معتبر

با توجه به این که خدمات رنگ و مش مو که شامل مدل‌های مختلفی می‌باشد، جزو رایج و متداول‌ترین خدمات زیبایی هستند که همواره مشتری‌های ویژه خود را دارند، قطعاً شما نیز به عنوان فردی که می‌خواهد وارد حوزه زیبایی شود و ارائه خدمات نماید، نگاه ویژه‌ای به این حوزه دارید و به دنبال دوره رنگ و مش هستید که ما به شما آموزش رنگ و مش موی زنانه آکادمی سمیه بانو را معرفی می‌کنیم که به واسطه این دوره می‌توانید به متخصص رنگ و مش مو تبدیل شوید و انواع خدمات مربوط به رنگ و مش را به صورت حرفه‌ای ارائه نماید؛

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و شرکت در دوره تخصصی رنگ و مش، می‌توانید از طریق شماره‌های «02166560417» و «09126440705» با متخصصین ما در ارتباط باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با سالن (کلیک کنید)